.

.

30Meter Долго 0.6 mm Кол AWG23 Nichrome Отпор Греење Калеми Отпорник Жица

30Meter Долго 0.6 mm Кол AWG23 Nichrome Отпор Греење Калеми Отпорник Жица

Степени:

DEN 739.00 -5 %
DEN 778.08
Износ
Това е достапна

Име на производ Отпор Жица Материјал Nichrome(Cr20 Ni80) Просечна Жица со Дијаметар од 0.6 mm Жица Мерач AWG23 Жица Должина 30 M /100ft Отпор 3.855 Ohm/M Максимум Оперативни Temp 1400°C(2550°F) се Тркалаат Големина 40 x 43mm/ 1.6" x 1.7"(L*D) Вкупната Големина 56 x 46mm/2.3" x 1.7"(D*H) Боја Сребрена на Ѕвонење Пакет Содржина 1 x Отпор Жица
Опис : Nichrome е обично се користи за висока температура furnaces во топлина лекување, керамика, стакло, челик, и електронски индустрии. Други заеднички апликации вклучуваат : греење елементи (фенови за коса, печки, toasters, kilns), модел и висока моќност ракетни моторни и обновување исфрлање задолжен за палење, топлина sealers, поли секачи, пена, секачи, отпорници, rheostats, моменталната температура контроли, pyrotechnic палење, електронски цигари, лабораторија inoculating циклуси, ослободување механизми, керамички поддршка во kilns. Други Lenght и Жица Кол Достапни Селекции :
Жица Должина 7.5 M/25 Ft 15 МИЛИОНИ/50 Ft 30 M/100 Ft Жица Мерач Никел Бакар Алуминиумски Материјал Жица Отпор на Располагање Селекции : Жица Должина 7.5 M/25 Ft 15 МИЛИОНИ/50 Ft 30 M/100 Ft 50 M/165 Ft Жица Мерач

Повеќе информации

DIY Материјали:
Електрични
Вози Стил:
Надворешни Хексадецимален
Завртка Тип:
Машина Завртки
Глава Стил:
Пан
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Пакет:
Под 50Pcs
Број На Модел На:
/
is_customized:
Yes
Димензии:
M2*4

Најдобрите понуди во категоријата