.

.

380W К Тип 0 до 1300 целзиусови степени 190x16mm Сонда Експлозија Доказ Thermocouple

380W К Тип 0 до 1300 целзиусови степени 190x16mm Сонда Експлозија Доказ Thermocouple

Степени:

DEN 871.00 -5 %
DEN 916.80
Износ
Това е достапна

Име на производ Thermocouple Трансфер Тип К Температура Опсег од 0 до 1300 целзиусови степени Сонда Големина 190 x 16mm/ 7.4" x 0.6" (L*Мин.Д) Вкупната Должина 250mm/ 10" Монтажа Дупка Кол 13mm/ 0.5" Надворешен Материјал Метал, Пластика Моќ 380 W Боја Сива, Сребрена на Ѕвонење, Розова Пакет Содржина 1 x Thermocouple
Опис : А thermocouple е уред кој се состои од две различни проводници (најчесто метални легури) кои произведуваат напон пропорционален на температурна разлика помеѓу двете крајот на пар на проводници. Широко се користи во науката, индустријата и апликации вклучувајќи мерење температура за kilns, гасната турбина издувни гасови, дизел мотори, и други индустриски процеси.

Повеќе информации

DIY Материјали:
Електрични
Вози Стил:
Надворешни Хексадецимален
Завртка Тип:
Машина Завртки
Глава Стил:
Пан
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Пакет:
Под 50Pcs
Број На Модел На:
/
is_customized:
Yes
Димензии:
M2*4

Најдобрите понуди во категоријата