Резервации
Маршал Тито 77, 2220 Свети Николе +389 32 440 151 или +389 76 426 329

Резервации
  Ресторан „ЗЛАТНА МОСКВА“

  Ресторан со современ европски ентериер

  За Ресторанот

  Ресторан Москва е топло и пријатно место, со две ресторантски сали; и двете поголеми од 300 метри квадратни со капацитет за 180 до 200 гости секоја, односно вкупно 400 места. Ова го прави нашиот ресторан идеален избор за секаков тип на веселби, свадби, родендени, коктели, како и состаноци, бизнис средби, презентации, семинари (за повеќе информации околу деловните средби кликнете овде). За време на летната сезона, во склоп на ресторан Москва функционира и летна градина со големина од скоро 500 метри квадратни.

   

  Вистинско место за Вас

  Современ европски ентериер, со традиционална македонска храна и интересни интернационални јадења.
  Ако барате ресторан со современ европски ентериер, каде се служат традиционална македонска храна и интересни интернационални јадења, ресторан Москва е вистинското место за Вас. Ресторанот кој функционира во склоп на Меѓународниот славјански универзитет беше отворен во 2007-ма година и се наоѓа во срцето на Овчеполието, во непосредна близина на Свети Николе. Веднаш до ресторанот се наоѓа бесплатен паркинг во наша сопственост, кој има капацитет за околу 100 возила.

   

  Уникатни специјалитети

  Она што е необично во врска со ресторанот е тоа што овде можете да пробате некои од нашите уникатни специјалитети како „Овчеполска тава“, „Овчеполска фантазија“, печење од ноево месо, пастрамајлија и палачинки со ноево јајце, како и омлет од ноеви јајца. Исто така, во ресторанот ќе имате можност да вкусите и дел од руската традиционална кујна, како што се палачинките со путер и мед и палачинките со крем од млеко.

  Во ресторанот секој викенд се организираат забави со музика во живо, како и неделен ручек, во опуштена и пријатна атмосфера, збогатена со вкусните специјалитети приготвени од нашите врвни готвачи. Пријателски расположениот персонал со задоволство ќе Ве води низ нашето мени и ќе Ви помогне во Вашиот избор.


   

  Резервации и информации

  +389 32 440 151 или+389 76 426 329

  Ве очекуваме!