.

.

Бесплатен превозот за Hyundai Tucson IX35 автомобил задните видите паркирање наназад камера водоотпорен HD 1090K CCD1/3 од Hetida фабрика

Бесплатен превозот за Hyundai Tucson IX35 автомобил задните видите паркирање наназад камера водоотпорен HD 1090K CCD1/3 од Hetida

Степени:

DEN 866.00 -5 %
DEN 911.52
Износ
Това е достапна


Паркинг Заден Поглед на Камерата за Hyundai Tucson IX35 2010 2012
(За референца, истиот бренд автомобил во различни држави може да се јавите друго име, ве молиме проверете ја камерата димензија и инсталација внимателно во вашиот автомобил пред да го купат,Благодарам.)
CCD камера има подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD.
NTSC (Стандардно),ПАЛ(Опционално, иста цена како NTSC) Речиси сите дигитални монитори може да биде компатибилен со двете NTSC & ПАЛ. Ако ви треба ПАЛ сигнал на излез, ве молиме ги споделите со нас.
1. 100% CCD Стаклена Леќа, Thermostability. Подобри работни живот!
2. HD дисплеј, Ноќ Визија, Вода Доказ, Shockproof.
3. 170 степен видите агол (дијагонала), лесно за инсталирање.
4. Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски.
5. Дизајниран според лиценцата светлина дупка инсталирате.
6. За сите ваши потреби е екран и видео запис на текст.
· Сликата Сензор : 1/3 " CCD Боја
· Ефективни Пиксели : PAL 720 (H)x582 (V); NTSC 720 (H)x480 (V)
· Хоризонтална Резолуција : 520 TVL
· Минимум Осветлување : 0.05 Лукс
· Ноќ Визија : 5-10meters
· Дијагонала Агол на Гледање : 170 степен
· Синхронизација : Внатрешни синхронизација
· Јачина на бучава сооднос : >45db
· Сигнал Систем : NTSC / PAL
· Електронски Shutter : Автоматски
· Баланс На Белата Боја : Автоматски
· Светлото Надомест : Автоматски
· Напојување : DC 12 V
· Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на
· Оперативен Температура : -30°C~ +80°C, RH95% Max
· Складирање Температура : -40°C ~ +80°C, RH95% Max
· Водоотпорен одделение : IP67-IP68
Четири порти за избор,ве молиме изберете еден од нив :
I. Жичен РКА порта за DVD,следење на
II. Жичен 2,5 mm порта за преносни GPS
III. Безжична РКА порта за DVD,следење на
ⅳ . Безжична 2,5 mm порта за преносни GPS

Повеќе информации

Напон:
12V
Бренд Име:
GYT-АВТО
Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Должина на Видео Кабел:
6M
Леќа Материјал:
Стакло
Тип На Објект:
Паркинг Помош
Ноќ визија:
0.05 Лукс
Леќа агол:
170 степен
сензор на слика:
1090K CCD1/3
Водоотпорен:
Yes
Ефективни Пиксели:
720*582
Автомобил Производител:
За Hyundai
Паркинг Видот На Помош:
rear view camera
Големина:
102.5*35.3*33.2mm

Најдобрите понуди во категоријата