.

.

Автомобил Rear View Camera за Шкода Fabia 6Y MK1 5J MK2 Yeti 1999~2013 Безжична Обратен Паркинг Копија CCD Камера РКА

Автомобил Rear View Camera за Шкода Fabia 6Y MK1 5J MK2 Yeti 1999~2013 Безжична Обратен Паркинг Копија CCD Камера РКА

Степени:

DEN 1099.00 -0 %
DEN 1099.20
Износ
Това е достапна


Влакна внатрешни светла, декоративни автомобил, лесно да го инсталирате, нема отсјај, не влијае на возење.
Анти-мешање сигнал линија, Престанете да го бранува.
Камерата е погоден за употреба : за "Шкода" Fabia 6 Y MK1 1999~2007 за "Шкода" Fabia 5 J MK2 2007~2014 година за "Шкода" Yeti 2009~2013 Година Забелешка : ве Молиме проверете ја големината на вашиот автомобил табличка светлина ( Камера Големина : 78mm*31mm ) (3.07 инчен*1.22 инчи ) Проблеми може да не контактирате директно се покаже Слика : главни Карактеристики : High-definition и 170 степен широк гледање агли со добра водоотпорен функција. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн Реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа. Поддржува NTSC ТВ системот Со својот елегантен и современ дизајн, оваа камера е многу популарна Направен од високо квалитетни и издржливи материјали Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание. Спецификација : Пиксели : 656(H) * 492(V) Напојување : DC 12 V Видите Агол : 170 степен Image Sensor : CCD1/3 ТВ систем : NTSC Хоризонтална Резолуција : 420 TV lines Леќа : 18.5 mm Sync. Систем : внатрешен S/N Сооднос : >48 Db Електронски Shutter : 1/60 да 1/100,000 секунди Видео Излез : 1.0 Vpp, 75 Ohm Баланс на Белата боја : Автоматски Вода-доказ : IP66 Видео Кабел Должина : 6m Жичен Камера Пакет : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x 6 M видео кабли и 1 M Моќ Cable (поврзување со tailight моќ) 1 x прирачник за корисникот Безжична Камера Пакет : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x Безжичен приемник 1 x Безжичен предавател 1 x прирачник за корисникот Безжична suite детали : Инсталација врска : ефект на Денот : Ноќен ефект : Инсталација позиција :

Повеќе информации

Бренд Име:
ZUCZUG
Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Алармот Тип:
Опрема,Возила Копија Камери
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Применлив модел:
За шкода
за Шкода Fabia 6Y MK1 1999~2007:
1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007
за Шкода Fabia 5J MK2 2007~2014 :
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014
за Шкода Yeti 2009~2013:
2009 2010 2011 2012 2013 2014

Најдобрите понуди во категоријата