.

.

Бесплатен превозот 1PC 80*20*2.0*5mm rim сегментирано дијамант виде ножот за мермер/гранит/бетон влажни резба&сечење

Бесплатен превозот 1PC 80*20*2.0*5mm rim сегментирано дијамант виде ножот за мермер/гранит/бетон влажни резба&сечење

Степени:

DEN 177.12
Износ
Това е достапна

0*20*5mm влажни резба&сечење дијамант видов ножеви за mansory резба Видов Категорија : Камен универзална виде ножот процес на Производство : со притискање синтерување
Апликации
Погоден за висока брзина резба&сечење на средината на камен, керамика, бетон, висока ефикасност, широк спектар на употреба.
Ние исто така, обезбеди 12 - месечно бесплатно одржување.
Пред да се врати на предмети, ве молиме потврдете го врати адреса и логистички метод со нас.
Се враќа :
Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.
Гаранција & Одржување :
Ние нудиме на 1-месец слободна замена.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот . Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 7 дена откако вашата уплата е завршен. Пазете се од истекување. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја.
Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Ако било кој дел е потребно да се замени, купувачот, исто така треба да се плати за трошоците на делови за да биде заменет.
Кога сечење, ве молиме не се применуваат притисок и крива сечење, се хранат со мазна.
Сува сечење, не долго време континуирано сечење, не заборавајте да се повремени ладење; влажни лим сечење, треба да биде исполнето со вода за ладење. Штом ќе добиете предмети, ние ќе го поправи или размена нив ПОБРЗО.
Прашања кои имаат потреба од внимание :
Пред да ја користите, би требало да го потврдат дали ножот се носат, ако се оштетени, забранува употреба на.
Стручни совети : го виде ножот е инсталиран, треба прво да лер за неколку минути, без замав или тепање, исечете неколку нож во песок тула или огноотпорни тули првиот, и тогаш нормална работа, најдобар ефект.

Повеќе информации

Надворешниот Дијаметар:
80mm
Дупка Со Дијаметар Од:
20mm
Број на Компјутери:
1 Компјутер
Број На Модел На:
В. Џ.-DB8020RS
DIY Материјали:
Облицовка
is_customized:
Yes
По завршувањето:
Други
Сечилото Материјал:
дијамант
Сечилото Тип:
Дијамант Ножеви
Големина:
80*2.0*5mm
Објектот:
дијамант виде ножот
Големина:
80*20*5mm

Најдобрите понуди во категоријата