.

.

Нивото На Водата Се Префрлите Течни Ниво Сензор Течни Пластични Топката Плови Пластични Ниво Сензори

Нивото На Водата Се Префрлите Течни Ниво Сензор Течни Пластични Топката Плови Пластични Ниво Сензори

Степени:

DEN 1130.00 -5 %
DEN 1189.92
Износ
Това е достапна

На floater ќе предизвика магнетни пролет се префрлите на нивото на ликвидната тестирани се движи нагоре и надолу, и на тој начин да ги детектираат позицијата на течни ниво.5 A
Макс носат тековната
1. Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се издаваат течности и ставете во еден контролиран начин. Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.
Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.
Апликации : чешма, клима, овлажнител, бања опрема, продажба машина, резервоар за нафта и течни хемиски ниво на контрола. ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА :
3-8 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши според
производство сезона и цел количество. Тоа ќе биде широко се применуваат во моторните возила, индустриска опрема, земјоделска опрема и апарати за домаќинство во иднина. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба. Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски издавање системи со визија признавање и метар-микс опрема за две-дел материјали, како што се epoxies.
Aplicação : dispensador де água, aparelhos де ar condicionado, umidificadores, água, equipamentos de casa de banho, máquinas де venda automática, caixas де correio, controle де nível де líquido químico, automotivo, equipamentos industriais, equipamentos agrícolas, eletrodomésticos perspectiva ampla aplicação., Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии.
Características : Importado elementos де comutação, leve, princípio де funcionamento й simples, confiável, barato, com diferentes materiais e especificações не flutuador став escolher, os parâmetros elétricos podem ser alteradas де acordo com како necessidades не cliente, како especificações especiais também pode ser personalizado.
Ние сме посветени на обезбедување на нашите клиенти со висок квалитет предмети и добра вредност за парите, со која ќе се обезбеди задоволство со високо ниво на посветеност. Имаме 10 големи серија за нашите производи, соодветната класификација според квалитетот и функција, итн.5
Макс Контакт отпор
100mΩ
100mΩ
Мин.
Сензор де nível де líquido де plástico
Descrição : Nível ligar о interruptor полињата за magnético e flutuar composição, o flutuador se движат став cima e para baixo com o nível не líquido medido, toque не interruptor полињата за е detectar на posição nivelada.
Вовед : постоечкиот прекинувач е составен од магнетни пролет се префрлате и floater.

Повеќе информации

Број На Модел На:
VC10110-P
Материјал:
Пластични

Најдобрите понуди во категоријата