.

.

VC1083-СТР Сензори плови switch нивото на водата сензор течни ниво сензор магнет префрлате

VC1083-СТР Сензори плови switch нивото на водата сензор течни ниво сензор магнет префрлате

Степени:

DEN 1039.00 -5 %
DEN 1093.92
Износ
Това е достапна


VC1083-СТР Сензори плови switch нивото на водата сензор течни ниво сензор магнет префрлате
Вовед : постоечкиот прекинувач е составен од магнетни пролет се префрлате и floater. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба. Тоа ќе биде широко се применуваат во моторните возила, индустриска опрема, земјоделска опрема и апарати за домаќинство во иднина. Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се издаваат течности и ставете во еден контролиран начин.
Висока Продуктивност
Брза Испорака
Водечките Ниво R & D. ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА :
3-8 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши според
производство сезона и цел количество.5 A
Макс носат тековната
1.2 MPa(прилагодувањето)
води
УЛ 1007 24 AWG(прилагодувањето)
ниво сензор,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ :
Стандардна извоз тетрапак пакување.
Пластични ниво сензор
Спецификации
објектот
технички параметри
Макс контакт моќ
10 W
50 W
Макс switch напон
100 VDC/100 VAC
350 VDC/300 VAC
Мин прекине напон
150 VDC
600 VDC
Макс Switch тековната
DC0.
Ние со нетрпение очекуваме да го можност да услуга вашиот издавање барања. Историја 1 Нашите Фабрика Основана
нашата фабрика основана од 2009 година, започнете со нашите demestic продажбата 2 Добрата Продажба Во Кина
ние продаваме брзо и во нашите Кина Пазарот и да уживаат голем углед 3 Увозот & Извозот Одделот Утврдени
нашите увозот и извозот на одделот се воспостави, да започнеме нашиот меѓународната продажба 4 Продаде Брзо Странство
нашиот извоз годишна продажба износ стигнат до 5,000,000 ДОЛАРИ Сертификати
Обезбедување На Квалитет
Заштита На Вашата Исплата,
Безбеден Вашиот Цел На Нашите Предности
Висок Квалитет На Квалитетни Суровини, Напредни Објекти, Парична Казна И Процедури.

Повеќе информации

Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
VC1083-Јо

Најдобрите понуди во категоријата