.

.

Дрвени Бамбус Usb Флеш Диск 3.0 Рекламирање Подарок 8GB 16GB 32GB 64GB Логото 128GB Pendrive 3.0 Usb Creativo Пенкало Диск Мемориска Картичка

Дрвени Бамбус Usb Флеш Диск 3.0 Рекламирање Подарок 8GB 16GB 32GB 64GB Логото 128GB Pendrive 3.0 Usb Creativo Пенкало Диск Мемориска

Степени:

DEN 347.00 -7 %
DEN 372.96
Износ
Това е достапна


Дрвени Бамбус Usb Флеш Диск 3.
(2)Одберете run. Ако сакате да се реши овој проблем, ве молиме следете ги инструкциите подолу за повторно да доделите USB Флеш диск почетна.
(2) 100% вистински капацитет.магистерски и да кликнете на во ред за да го отворите disk manager.
Во случај на вообичаените трансфер, брзина ќе биде ограничена со поврзани хардвер и софтвер за да стигнат до очекува брзина.
(3) 100% една година гаранција.Како да се спречи датотеки да бидат оштетени или загубени од USB флеш диск?
(1)силно препорачуваме да можете да го поврзете вашиот USB флеш диск да се задната страна USB порти на вашиот компјутер, и ве молиме да се избегне со користење на USB хаб или продолжување на кабел.
(1)Кликнете на start Windows иконата.USB флеш диск е правилно признаени од страна на мојот компјутер,но не се појавуваат во Мојот Компјутер,како пристапам на флеш диск ?
Тоа може да кој друг уред беше доделен со истиот диск писмо, бидејќи се вози конфликт. Ако вашиот компјутер уред се стартуваат автоматски е вклучена функцијата, дијалог прозорец ќе се покаже на екранот.
32 GB = 32,000,000,000 Бајти
1024 Byte = 1 K
32,000,000,000/1024 = 31,250,000 KB
1024 KB= 1 MB
31,250,000/1024 =30,517.
Ако вашиот компјутер ќе го открие уредот, прв пат возачот инсталација процес ќе бидат прикажани во десниот агол на екранот.
(6)Сега може да се отстрани вашиот USB флеш диск од USB порт. Може да се однесува на прашање 12 изврши безбедност отстрани
6.0 Usb Creativo Пенкало Диск Мемориската Картичка Карактеристики
-Капацитети : 1 GB,4 GB,8 GB,16 GB,32 GB,64 GB,128 GB,256 GB,512 GB,1 TB,2 TB
-Бренд Име : Lalakie
-Оперативни Температури : 32°F до 140°F (0°C до 60°C)
-Складирање Температури : -4°F до 185°F (-20°C до 85°C)
-Удобен : џеб големина за лесно transportability
-Едноставна : само приклучете ги во USB-порта
-Сертификација : Ro HS/WEEE/CE/FCC
-Загарантирана : 1 година гаранција со бесплатна техничка поддршка
-Индивидуализира : ОЕМ-на Логото на програмата Достапна(MOQ 100pcs)
-Модерен : достапни во повеќе бои
Компатибилен со : Windows, Mac OS и Linux Содржина 1 x USB Флеш Диск
1.
(7)Кликнете на ok за да ги зачувате вашите прилагодувања. Овие фактори вклучуваат :
(1)Матична Плоча (Возач, Firmware)
(2)бројот и формат за пренесување на податоци, Оперативниот Систем (Верзија)
(3)Поврзани со хардвер ( односно USB кабел, мемориската и така натаму)
Сите овие фактори ќе биде забавување на брзината на трансфер.

Повеќе информации

Капацитет:
4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
боја:
Redwood не кутија, Јавор не кутија, Орев не кутија, Бамбус без кутија, Темно Бамбус без кутија, Redwood со кутија, Јавор со кутија, Орев со кутија, Бамбус со кутија, Темно Бамбус со кутија
Бренд Име:
Lalakie
Интерфејс Тип:
USB 3.0
Времето на пазарот:
Декември 2016 година
производ тежина:
30g
Тип На Производ:
Креативните
Стил:
Животно,Шише/Може,Нараквица,Куршум,Автомобил Копчето Картичка,Прст,Гитара,Lanyard,Ѓердан,Пенкало,Правоаголник,Робот,Стап
Број На Модел На:
Usb Creativo
Материјал:
Дрвени
Пакет:
Yes
Енкрипција:
No
Стил:
Usb Creativo
реалниот Капацитет на:
Yes
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Објектот:
Usb Creativo
Место на Потекло:
Шенжен,GuangDong,Кина

Најдобрите понуди во категоријата