.

.

Бамбус/Дрвени Usb 512GB Флеш Диск, Memory Stick Диск Картичката Пен Диск 8GB 16GB Висок Квалитет Pendrive 32GB 64GB 256GB 2.0 Подарок

Бамбус/Дрвени Usb 512GB Флеш Диск, Memory Stick Диск Картичката Пен Диск 8GB 16GB Висок Квалитет Pendrive 32GB 64GB 256GB 2.0

Степени:

DEN 263.00 -7 %
DEN 282.72
Износ
Това е достапна


(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.
Ако вашиот компјутер ќе го открие уредот, прв пат возачот инсталација процес ќе бидат прикажани во десниот агол на екранот.
(5)Безбедност отстрани порака ќе се појави веднаш во десниот агол на екранот. Брзина на Пишување Брзина на Читање Speed USB 2. Причината за оваа разлика е начинот на кој производителите се пресмета megabyte на меморија.
(4)Кликнете ok.8 GB
Според тоа, капацитетот на USB флеш диск x 0.57 MB
1024 MB= 1 GB
30,517.
(6)Сега може да се отстрани вашиот USB флеш диск од USB порт.93 =Windows покажа капацитет.Како можам да се отстрани за безбедност мојот USB Флеш диск во Windows работа системи?
Следниве чекори ќе ви покаже како да се отстрани за безбедност на вашиот USB флеш диск :
(1)се Најде на зелената стрелка икона во десниот агол на екранот
(2)Десно-кликнете на иконата и изберете безбедност отстранување на хардвер
(3)Одберете го USB флеш диск што сакате да ја отстраните, најчесто тоа го покажува со usb уред за масовна меморија, а потоа одберете usb mass storage по масажа дијалог доаѓа надвор. Нашиот тест е под стандардот на наједноставен состојба и општо прифатени репер.
(2)ве Молиме, не користете повеќе USB уреди во исто време за да се избегне можноста од недоволна напојување. Потоа можете да изберете кој метод сакате да го отворите со вашиот уред.
(6)повторно доделување на диск писмо уште еден кој не е користена со друг уред. Можете исто така да користите управување со уредот за да се провери вашиот уред статус.
Во случај на вообичаените трансфер, брзина ќе биде ограничена со поврзани хардвер и софтвер за да стигнат до очекува брзина. Овие фактори вклучуваат :
(1)Матична Плоча (Возач, Firmware)
(2)бројот и формат за пренесување на податоци, Оперативниот Систем (Верзија)
(3)Поврзани со хардвер ( односно USB кабел, мемориската и така натаму)
Сите овие фактори ќе биде забавување на брзината на трансфер.Како да се спречи датотеки да бидат оштетени или загубени од USB флеш диск?
(1)силно препорачуваме да можете да го поврзете вашиот USB флеш диск да се задната страна USB порти на вашиот компјутер, и ве молиме да се избегне со користење на USB хаб или продолжување на кабел.
32 GB = 32,000,000,000 Бајти
1024 Byte = 1 K
32,000,000,000/1024 = 31,250,000 KB
1024 KB= 1 MB
31,250,000/1024 =30,517. Ви благодариме.
(3)ве Молиме бидете сигурни да го користите безбедност отстрани опција кога сакате да се исклучите USB Флеш диск од вашиот компјутер.

Повеќе информации

Капацитет:
4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
боја:
Redwood не кутија, Јавор не кутија, Орев не кутија, Бамбус без кутија, Темно Бамбус без кутија, Redwood со кутија, Јавор со кутија, Орев со кутија, Бамбус со кутија, Темно Бамбус со кутија
Бренд Име:
Lalakie
Интерфејс Тип:
usb 2.0
Времето на пазарот:
Декември 2016 година
производ тежина:
30g
Тип На Производ:
Креативните
Стил:
Животно,Шише/Може,Нараквица,Куршум,Автомобил Копчето Картичка,Прст,Гитара,Lanyard,Ѓердан,Пенкало,Робот,Стап,Правоаголник
Број На Модел На:
usb 512gb
Материјал:
Дрвени
Пакет:
Yes
Енкрипција:
No
Стил:
usb 512gb
реалниот Капацитет на:
Yes
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Објектот:
usb 512gb
Место на Потекло:
Шенжен,GuangDong,Кина

Најдобрите понуди во категоријата