.

.

Топла Продажба Вистински Креативни Копче Куче Usb Флеш Диск 64gb 8gb 16gb 32gb Menory Стап У Диск Палецот Пенкало Диск 64gb 128gb 512gb 1tb

Топла Продажба Вистински Креативни Копче Куче Usb Флеш Диск 64gb 8gb 16gb 32gb Menory Стап У Диск Палецот Пенкало Диск 64gb 128gb

Степени:

DEN 299.00 -7 %
DEN 321.60
Износ
Това е достапна

Зошто мојот USB флеш диск трансфер го оценувате не може да достигне брзина што тврдат?
Pretec USB флеш диск е по индустриски стандард за тестирање на трансфер стапка. Брзина на Пишување Брзина на Читање Speed USB 2.0 8 GB 6 MB/S 15 MB/S 15 MB/S 30 MB/S 16 GB 8 MB/S 20 MB/S 16 MB/S 35 MB/S 32 GB 9 MB/S 25 MB/S 18 MB/S 40 MB/S 64 GB 12 MB/S 40 MB/S 20 MB/S 100 MB/S 128 GB 15 MB/S 80 MB/S 25 MB/S 120 MB/S 256 GB / 110 MB/S / 150 MB/S 512 GB / 140 MB/S / 200 MB/S 1 TB / 350 MB/S / 650 MB/S на Сите погоре податоци е од професионален лабораторија за тестирање, за референца. Потоа можете да изберете кој метод сакате да го отворите со вашиот уред.USB флеш диск е правилно признаени од страна на мојот компјутер,но не се појавуваат во Мојот Компјутер,како пристапам на флеш диск ?
Тоа може да кој друг уред беше доделен со истиот диск писмо, бидејќи се вози конфликт.
(6)повторно доделување на диск писмо уште еден кој не е користена со друг уред. (4)Десно-кликнете на USB флеш диск, а потоа одберете промени диск писмо и патеки.
(7)Кликнете на ok за да ги зачувате вашите прилагодувања. Овие фактори вклучуваат :
(1)Матична Плоча (Возач, Firmware)
(2)бројот и формат за пренесување на податоци, Оперативниот Систем (Верзија)
(3)Поврзани со хардвер ( односно USB кабел, мемориската и така натаму)
Сите овие фактори ќе биде забавување на брзината на трансфер.
(2)ве Молиме, не користете повеќе USB уреди во исто време за да се избегне можноста од недоволна напојување. Можете исто така да користите управување со уредот за да се провери вашиот уред статус.
Ако вашиот компјутер ќе го открие уредот, прв пат возачот инсталација процес ќе бидат прикажани во десниот агол на екранот. Причината за оваа разлика е начинот на кој производителите се пресмета megabyte на меморија. Ако сакате да се реши овој проблем, ве молиме следете ги инструкциите подолу за повторно да доделите USB Флеш диск почетна. Нашиот тест е под стандардот на наједноставен состојба и општо прифатени репер. Ако вашиот компјутер уред се стартуваат автоматски е вклучена функцијата, дијалог прозорец ќе се покаже на екранот. Ви благодариме.57 MB
1024 MB= 1 GB
30,517.
32 GB = 32,000,000,000 Бајти
1024 Byte = 1 K
32,000,000,000/1024 = 31,250,000 KB
1024 KB= 1 MB
31,250,000/1024 =30,517.8 GB
Според тоа, капацитетот на USB флеш диск x 0.
(5) 1 TB/2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB/2 TB, ако треба 1 TB/2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена.

Повеќе информации

Капацитет:
4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
боја:
Бела, Црна со бели нога, Црна со сива нога, Жолта
Бренд Име:
Lalakie
Интерфејс Тип:
usb 2.0
Времето на пазарот:
Декември 2016 година
производ тежина:
30g
Тип На Производ:
Креативните
Стил:
Животно,Шише/Може,Нараквица,Куршум,Автомобил Копчето Картичка,Прст,Гитара,Lanyard,Ѓердан,Пенкало,Правоаголник,Робот,Стап
Број На Модел На:
usb флеш диск 64gb
Материјал:
Пластични
Пакет:
Yes
Енкрипција:
No
Стил:
usb флеш диск 64gb
реалниот Капацитет на:
Yes
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Објектот:
USB Флеш Drive64GB
Место на Потекло:
Шенжен,GuangDong,Кина

Најдобрите понуди во категоријата