.

.

Персоналните Подарок Креативни USB 2.0 Flash Memory Stick Флеш Дискови Палецот Pendrive 64GB Usb Флеш Диск 512GB 256GB 128GB 1TB

Персоналните Подарок Креативни USB 2.0 Flash Memory Stick Флеш Дискови Палецот Pendrive 64GB Usb Флеш Диск 512GB 256GB 128GB

Степени:

DEN 325.00 -0 %
DEN 325.44
Износ
Това е достапна


Ако вашиот компјутер ќе го открие уредот, прв пат возачот инсталација процес ќе бидат прикажани во десниот агол на екранот.93 =Windows покажа капацитет.Како можам да се отстрани за безбедност мојот USB Флеш диск во Windows работа системи?
Следниве чекори ќе ви покаже како да се отстрани за безбедност на вашиот USB флеш диск :
(1)се Најде на зелената стрелка икона во десниот агол на екранот
(2)Десно-кликнете на иконата и изберете безбедност отстранување на хардвер
(3)Одберете го USB флеш диск што сакате да ја отстраните, најчесто тоа го покажува со usb уред за масовна меморија, а потоа одберете usb mass storage по масажа дијалог доаѓа надвор. Може да се однесува на прашање 12 изврши безбедност отстрани
6.0 Flash Memory Stick Флеш Дискови Палецот Pendrive 64 GB Usb Флеш Диск 512 GB 256 GB 128 GB 1 TB Карактеристики
-Капацитети : 1 GB,8 GB,16 GB,32 GB,64 GB,128 GB,256 GB,512 GB,1 TB,2 TB
-Бренд Име : Lalakie
-Оперативни Температури : 32°F до 140°F (0°C до 60°C)
-Складирање Температури : -4°F до 185°F (-20°C до 85°C)
-Удобен : џеб големина за лесно transportability
-Едноставна : само приклучете ги во USB-порта
-Сертификација : Ro HS/WEEE/CE/FCC
-Загарантирана : 1 година гаранција со бесплатна техничка поддршка
-Индивидуализира : ОЕМ-на Логото на програмата Достапна(MOQ 100pcs)
-Модерен : достапни во повеќе бои
Компатибилен со : Windows, Mac OS и Linux Содржина 1 x USB Флеш Диск
1.
32 GB = 32,000,000,000 Бајти
1024 Byte = 1 K
32,000,000,000/1024 = 31,250,000 KB
1024 KB= 1 MB
31,250,000/1024 =30,517. Ако вашиот компјутер уред се стартуваат автоматски е вклучена функцијата, дијалог прозорец ќе се покаже на екранот.
Персоналните Подарок Креативни USB 2.
(2) 100% вистински капацитет. Нашиот тест е под стандардот на наједноставен состојба и општо прифатени репер.
(4)Кликнете ok. Можете исто така да користите управување со уредот за да се провери вашиот уред статус.USB флеш диск е правилно признаени од страна на мојот компјутер,но не се појавуваат во Мојот Компјутер,како пристапам на флеш диск ?
Тоа може да кој друг уред беше доделен со истиот диск писмо, бидејќи се вози конфликт.
(7)Кликнете на ok за да ги зачувате вашите прилагодувања.
Во случај на вообичаените трансфер, брзина ќе биде ограничена со поврзани хардвер и софтвер за да стигнат до очекува брзина.0 8 GB 6 MB/S 15 MB/S 15 MB/S 30 MB/S 16 GB 8 MB/S 20 MB/S 16 MB/S 35 MB/S 32 GB 9 MB/S 25 MB/S 18 MB/S 40 MB/S 64 GB 12 MB/S 40 MB/S 20 MB/S 100 MB/S 128 GB 15 MB/S 80 MB/S 25 MB/S 120 MB/S 256 GB / 110 MB/S / 150 MB/S 512 GB / 140 MB/S / 200 MB/S 1 TB / 350 MB/S / 650 MB/S на Сите погоре податоци е од професионален лабораторија за тестирање, за повикување само,.

Повеќе информации

Капацитет:
4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
боја:
Бела, Црна со бели нога, Црна со сива нога, Жолта
Бренд Име:
Lalakie
Интерфејс Тип:
usb 2.0
Времето на пазарот:
Декември 2016 година
производ тежина:
30g
Тип На Производ:
Креативните
Стил:
Животно,Шише/Може,Нараквица,Куршум,Автомобил Копчето Картичка,Прст,Гитара,Lanyard,Ѓердан,Пенкало,Правоаголник,Робот,Стап
Број На Модел На:
USB Флеш
Материјал:
Пластични
Пакет:
Yes
Енкрипција:
No
Стил:
USB Флеш
реалниот Капацитет на:
Yes
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Објектот:
USB Флеш
Место на Потекло:
Шенжен,GuangDong,Кина

Најдобрите понуди во категоријата