.

.

40 mm Тешка Свила Палачинка Де Chine ткаенина mulberry свила 114 см ширина црна природни бели бои 3 метри примерок за тестирање

40 mm Тешка Свила Палачинка Де Chine ткаенина mulberry свила 114 см ширина црна природни бели бои 3 метри примерок за тестирање

Степени:

DEN 12892.80
Износ
Това е достапна


Свила смалуваат : Тука едноставно да ве запознаам со намалување : едноставен начин ќе може да се стави на платно се поделени во две класи : на тенок и дебел. свилата е еден вид на живот став, е еден вид на стил, вид на вкус. Иако свила е вид на одржување проблеми, малку тешко да се служи.

Повеќе информации

Материјал:
100% Свила
Техника:
Ткаени
Велур Ткаенина Тип:
40 mm
Стил:
Обична
Шема:
Обоена
Бренд Име:
RosySL
Ширина:
114 cm
Тип На Производ:
Органски Материјал
Функција:
Еко-Пријателски
Плетени Тип:
Други
Nonwoven Техника:
Други
Тип:
тешки палачинка де chine
Материјал:
100% свила mulberry
боја:
Црна, природни бела
Ширина:
114 cm, 45''
Употреба:
Одговараат, панталони, џек, фустан, здолниште, шиење ткаенина
Грама тежина:
151 грама / метар квадратен, 40 mm
Продажба единица:
3 метри / пакет

Најдобрите понуди во категоријата