.

.

RFID EMF EMI Зрачење Блокирање Ткаенина За Заштитни Завеси во Клиничка Средина

RFID EMF EMI Зрачење Блокирање Ткаенина За Заштитни Завеси во Клиничка Средина

Степени:

DEN 374.40
Износ
Това е достапна


Опис на производот RFID EMF EMI Зрачење Блокирање Ткаенина
Производ Бр. : СРЕБРО 067#P
Состав : 23% бакар+20% nickle+50% полиестер
Дебелина : 0.08-0.09 mm
Отпор : 0.03-0.05 OHM
Ширина : 108 CM
боја : сребро сива
EMF Оклопна Ткаенини :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
EMF Оклопна Ткаенини
1. Мрежа заштита од зрачење може да се користи во висока фреквенција електромагнетна оклопна проводници платно :
Како што се : индустриски висока фреквенција печка, мобилни комуникации, медицинска опрема и на други индустрии на висока фреквенција електромагнетна радијација заштита.
2. Може да се користи за висок електромагнетни оклопна.
3. Погоден за обработка на I/O интерфејс подлога, сите видови на геометријата на оклопна заптивка .
4. Може да произведе оклопна облека, анти-статички облека, завеса , електромагнетни бранови заштита на статии .
Детали на EMF Оклопна Ткаенини
Пакување & Испорака
Нашите Услуги се Обезбеди квалитетот на производите се Воспостави добри односи на соработка Брз одговор во рок од 12-от за вашето барање.
Компанијата Информации
Ако сте заинтересирани во нашите производи, ве молиме контактирајте со нас слободно, ние ќе ви даде задоволителен одговор .
Сертификати

Повеќе информации

боја:
сива
Бренд Име:
БЛОК EMF
Шема:
Обложени
Стил:
Обична
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Велур Ткаенина Тип:
No
Техника:
Ткаени
Ширина:
108 cm
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Плетени Тип:
сребро сива
Материјал:
23% бакар+20% nickle+57% полиестер
Nonwoven Техника:
Обложување
Тип:
Еми Заштитен Материјал
Име на производ:
RFID EMF EMI Зрачење Блокирање Ткаенина
Модел:
СРЕБРО 067#P
Ширина:
108CM
Тежина:
80-90g/meter
Состав:
23% бакар+20% nickle+57% полиестер
Дебелина:
0.08-0.09 mm
Оклопна Ефикасност:
71-92dB
боја:
сребро сива
користат за:
rfid за заштита на ткаенина
оклопна:
>99.99%

Најдобрите понуди во категоријата