.

.

1 метар Памук Ткаенини зелена Исклучителна Поклон-јазол Печатени од Метар 160cmx100cm за Облека, Постелнина Tilda Крпа quilting

1 метар Памук Ткаенини зелена Исклучителна Поклон-јазол Печатени од Метар 160cmx100cm за Облека, Постелнина Tilda Крпа quilting

Степени:

DEN 416.00 -5 %
DEN 438.24
Износ
Това е достапна


Следи за да Добиете Подарок
"Ве молиме следете мојата продавница. Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 подарок. "Teramila Тим на октомври 1, 2017
Ако кликнете на "следат" копчето на teramila насловна страница за да следите нас, ќе добие 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 Подарок.
Ве молиме не заборавајте да оставите порака "јас го следам" кога ставање ред, па подарок може да ви бидат испратени.
Име на производ : памучна ткаенина метар
Материјал : 100% памук. добар квалитет, погоден за бебе постелнина лист за шиење,
децата bibs,облека,quilting,крпеница,tilda кукла за шиење и други проекти.
Портретирани како слика се прикажани
Ширина : 63"/ 160cm
Пакет Содржина : наведени цената е за 1 метар (160cmx100cm)
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) намален за рака (+-2cm грешка)
2) ако цел 2 метри или повеќе, ќе се намали на континуирана парче.
3) мала боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.

Повеќе информации

Техника:
Ткаени
Ширина:
160cm
Материјал:
100% Памук
Стил:
Twill
Бренд Име:
TERAMILA
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Велур Ткаенина Тип:
no
Функција:
Еко-Пријателски
Nonwoven Техника:
no
Тип:
Памук Ткаенини
Плетени Тип:
no
Употреба:
за шиење постелнина, quilting, крпеница, занаети,tilda кукла
ткаенина, крпа, текстил:
дома texitle
Материјал:
100% памук twill
дизајн:
лак-јазол
Бесплатен превозот :
бесплатен превозот до 68 земји
Ткаенина Ширина:
160cm
Пакет Содржина:
100cmx160cm
боја:
Зелена

Најдобрите понуди во категоријата