.

.

Месо Термометар Готвење Сонда Електронски BBQ Термометри Домаќинство 31%попуст

Месо Термометар Готвење Сонда Електронски BBQ Термометри Домаќинство 31%попуст

Степени:

DEN 97.00 -30 %
DEN 138.24
Износ
Това е достапна


Месо Термометар Готвење Сонда Електронски BBQ Термометри Домаќинство Вовед : На сонда месо термометар е многу корисна мерење алатка се користи за мерење на внатрешна температура на месото, како што се печено месо и стекови, или други готви храна. Ќе се лесно да се добие, на температура читање од вашиот готви месо со тоа. Тоа во голема мера може да се открие точната температури и лесно да се користи. Згора на тоа, тоа ќе биде добар избор за внатрешна готвење и отворено бразилецот! На сонда месо термометар ќе го направи животот лесен, што го заслужуваат за да имаат толку многу! Карактеристики : 1. Работен Напон : 1.5 V ( не се вклучени ) 2. Температурата Резолуција : 0.10/ °F 3. На точноста : 0.0°C до +80°C ( ±1°C или 2°F) , други опсег ( ±5°C - 10°C до 10°С - 20°С) 4. Мерење на Фреквенција : 1 Sec,10 дик, спиење, авто одберете On/off (исклучено), °C/к и задржете копчиња 5. Напојува со 1 x AG13 батеријата Спецификации : 1. Мерен Опсег : -50°C ? + 300°C ( -58°F? +572°F) 2. °C, а °F екранот избор на 3. Слаба батерија сензација и да се прикажат 4. Меморијата на последната мерка 5. 15 минути автоматско исклучување за заштеда на енергија (опција) Пакетот Вклучува : 1 x Дигитален термометар (батерија, не се вклучени)
Производот Picture Show :
Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ние гарантираме за стилот е иста како што е прикажано на слики, но не се исти перформанси на различни тела, како на модел.

Повеќе информации

Моќност Тип:
Копчето Батеријата
Бренд Име:
JUANJUAN
Стил:
Рачни
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Употреба:
Апарати за домаќинство
Број На Модел На:
03
Дисплеј Тип:
Дигитални
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Теорија:
Домаќинство Термометри

Најдобрите понуди во категоријата