.

.

Бесплатен превозот - 6pcs/многу директно Род антена SW433-ZB165 433MHz Anternna

Бесплатен превозот - 6pcs/многу директно Род антена SW433-ZB165 433MHz Anternna

Степени:

DEN 625.00 -16 %
DEN 744.00
Износ
Това е достапна


Ние сме професионални фабрика за безжични дигитален пренос производи, така што цената е најконкурентна и квалитет може да се вети!Толку повеќе ќе ви ги купите, ја намали цената ќе биде! За промет на големо бизнис,ве молиме слободно да ни e-mail за најдобра понуда! ОЕМ/ODM е во РЕД! ние, исто така, не падне на превозот wordwide!
Бесплатен превозот - 6pcs/многу директно Род антена SW433-ZB165 433 MHz Anternna
Описи :
SW433-ZB165 е директно род антена. Таа е посветена на антена која наменета за безжичен комуникациски систем (433 MHz).Таа има добра VSWR, генијален структура,лесна монтажа, стабилни перформанси, со добар анти-вибрации и стареењето способност.
Карактеристики
Фреквентен опсег : 433 MHz (+ / -10)
VSWR :
Текст отпорност : 50 Ω
Максимална моќност : 10 Ж
Стекнат : 3.0 d Bi
Поларизација : хоризонтална поларизација
Тежина : 20 g
Висина : 160 мм
Доведе жица : никој
Антена боја : црна
Интерфејс форма : SMA
Фото Покаже :

Повеќе информации

Бренд Име:
G-NiceRF
Број На Модел На:
SW433-ZB165
is_customized:
Yes
Фреквентен опсег:
433 MHz (+ / -10)
Тежина:
20 g
VSWR:
текст отпорност:
Максимална Моќност:
Добивка:
Поларизација:
вертикална поларизација
Висина:
160 mm
Интерфејс форма:

Најдобрите понуди во категоријата