.

.

12V 80W Автомобил Светилки Бела Жолта H8 H9 H11 за Led Магла Сијалица 1200LM Висока Ниска Зрак Светла

12V 80W Автомобил Светилки Бела Жолта H8 H9 H11 за Led Магла Сијалица 1200LM Висока Ниска Зрак Светла

Степени:

DEN 487.00 -20 %
DEN 608.64
Износ
Това е достапна


Побрзо вклучување/исклучување на времето за одговор.Ако постои експрес испорака трошоци треба да се спакуваат кутија ние дополнително ќе се прифати Ако е потребно да ве молиме да контактирате со нас за да го измените единечна цена пред ставање на ред, во исто време додека на ставање на ред забелешки добра.
Зелена и еколошки-пријателски производи, безбеден и сигурен.Ако постои експрес испорака трошоци треба да се спакуваат кутија ние дополнително ќе се прифати Ако е потребно да ве молиме да контактирате со нас за да го измените единечна цена пред ставање на ред, во исто време додека на ставање на ред забелешки добра.
Заштеда на енергија, стабилни перформанси.
Едноставен за инсталација, без никакви модификации се потребни, само plug and play.Thank Notice : Нашата пакување методи се да не се земе пакување кутија.
Оваа LED сијалица има висока прозрачна ефикасност, ниска потрошувачка на енергија и долг животен век. Ако постои било каков проблем во врска со објектот, ве молиме контактирајте со нас со слики, ние ќе направиме се најдобро решение во прв пат.
Ве молиме да се биде внимателен да ги купите.
Ние сме customer service-oriented, ако имате какви било прашања или проблеми во врска со оваа точка, ве молиме контактирајте со нас без двоумење, ние ќе одговориме на вашите прашања во рок од 24 часа.
Треба да се купи без грешки canbus оптоварување отпорници за LED светилки за да се спречи грешка во кодот порака или дефект проблем.Ви благодариме.
Опис :
Спецификации :
Крстот Референца : H1 H3 H4 H7 H11 H8 H9 H16 1156 1157 9005 9006 T20 T25
Приклучок Тип : H16
Примена : Магла Возење Светлина / Дење Работи Светлина светилки drl
Домување Материјал : Топ Квалитетни Алуминиумски Легури
Леќа Дизајн : Речиси Нераскинливо ПММА Леќа
Моќност : 80 W(една сијалица)= 4pcs x 5 W КРИ XB-D LED Чип (Назад) + 12pcs x 5 W КРИ XB-D LED Чип (од Страна)
Осветлување Боја : 3000 K Златно Жолта
LED Type : 16-СМД КРИ XB-D Висока Моќност LED
Лумен : За 1500 LM По Светлина
Оперативен Напон : DC 12 V~24 V
Животен век : >50,000 часа
Карактеристики :
Сосема нов и тестирани.
Внимание
Бидејќи стандардот LED светла може да не работи правилно, за Европските и најновите Јапонски возила,
на пример : БМВ, АУДИ, Фолксваген, Мерцедес-Бенц ект со OBC canbus жици систем.
Пакет се вклучени : 2 x LED Светло
Повеќе LED Комплет Имаме : 9005 9006 H13 H11 H8 H9 H7 H3 H4 H1 T20 T25 1156 1157
Напомена : Нашата пакување методи се да не се земе пакување кутија.

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
бела, жолта
Тип Socket:
H8, H9, H11
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
80W
Автомобил модел:
Автомобилот на целиот свет
Лер Зрак Тип:
Комбо
Напон:
12V
Бренд Име:
DINGBIAOJI
Автомобил Марка:
Автомобилот на целиот свет

Најдобрите понуди во категоријата