.

.

DIY Мини струг Минијатурни Метал Мултифункционален Машина Струг машина 20000rev/мин за Училиште настава лабораториски DIY

DIY Мини струг Минијатурни Метал Мултифункционален Машина Струг машина 20000rev/мин за Училиште настава лабораториски DIY

Степени:

DEN 9119.52
Износ
Това е достапна


Ажурирање на Минијатурни Метал Мултифункционален Машина Струг машина 20000rev/мин DIY
Забелешка : Оваа ставка го само за DIY Модел или други интересни DIY,не може да се користи за Големи обработка
Опис :
1.Примена : Дрво, пластика, меки метали (алуминиум, бакар, итн.). Иглолистен, тврдо може да се обработи, може да биде произволна форма создавањето. Кога општата метал струг врти надолу за да 2000 вртежи во минута се менува бројот на вртежи / мин.
2.Алатка е high speed челик, машина мека, nonferrous метали, скапоцени метали, како и употребата на средно блок heightening, се повеќе се проширува за да се дијаметар спектар 50mm.
3.Можете да користите три-вилицата чак или collet (1 ~ 6mm) стегање на работното парче, центар gongs висока 25мм, центар на растојание од 135mm.
4.Иглолистен, тврдо може да се обработи, може да биде произволна форма создавањето.
Параметарот :
1.Влезен напон : 12 VDC
2.Текст струја : 2 A
3.Моќност : 24 W
4.Моторни брзина : 20000rev/мин
5.Обработка на материјали должина : 135mm.
6.Обработка на материјали максимален дијаметар : 45mm.
7.Трансформатор има над-струја, во текот на напон, во текот температура заштита.
Купи тоа сега,и да се започне вашиот intersting DIY!
Пакетот вклучува :
1 x наместете ја Мини DIY струг(Како на сликата покажува)

Повеќе информации

Тип:
Хоризонталната
Состојба:
Нови
CNC или Не:
Нормално
Број На Модел На:
hl01

Најдобрите понуди во категоријата