.

.

Видлив Spectrophotometer Професионални Лабораториска Опрема 325-1000nm 4nm 220/110V Ултравиолетови Vis Spectrophotometer

Видлив Spectrophotometer Професионални Лабораториска Опрема 325-1000nm 4nm 220/110V Ултравиолетови Vis Spectrophotometer

Степени:

DEN 65177.76
Износ
Това е достапна


Нашата Посветеност
1.8 nm Бучава 100% (T)≤0. Transmittance Отстапување ±0.2% Transmittance Спектар 0.
Видлив Spectrophotometer Професионални Лабораториска Опрема 325-1000nm 4nm 220/110 V Ултравиолетови Vis Spectrophotometer
CE Сертификација
Една година гаранција
Карактеристики :
1. Испорака можеби одложен поради јавен празник. Во случај на објектот функционираат под правилна употреба на упатството за време на гаранцискиот период, ве молиме љубезно ве молиме да не контактирате и да се вратите на вашиот превозот на трошоците за замена. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. USB порта и UVWin8 PC комуникација софтвер (опционално). Автоматско 100% Т и 0 A;
4. Ние обезбедуваме 12 месеци гаранција. За било какви прашања, прашања или помош, ве молиме контактирајте со нас преку Trade Manager или преку e-mail. Ако ви треба нешто различно, ве молиме испратете ни порака. Ве молиме НЕ остави негативни повратни информации, без да бара помош.0% Димензии 480mm x 370mm x 200mm Netweight 14kg Напојување AC напон 220 V±22 V, 50 Hz(±1 Hz)
AC 110 V±22 V, 60 Hz(±1 Hz)
Напон може да биде 110 V/60 Hz или 220 V/50 Hz (опционално).
Нашата цел е да се надмине нашите клиенти очекувања во квалитет, испорака и чинење преку континуирани подобрувања и интеракција со клиентите. Бранова должина Отстапување ±1nm бранова Должина Reproducibility ≤0.
Контакт
1.1% (T) Скитници Светлина ≤0. Спектарот на пропусен Опсег 4 nm ± 0.5% Transmittance Reproducibility ≤0.2% (T); 0% (T)≤0. Купувачот ќе биде одговорен за сопствени должност и локалните увозни даноци, ако настане.003 A(335 nm ~ 990nm) Лебдат ≤0. Концентрација фактор за поставување и директно читање на концентрација;
6. Ако НЕ сте добиле објект во 40 дена, ние ќе ги провери со пост канцеларија, а потоа ја или рефундирање на каква било исчезнати објект. Едноставна замена на извор на светлина;
5.1%(во 360nm) Апсорпцијата Спектар -0.

Повеќе информации

Бранова должина опсег:
325nm ~ 1000nm
Примање Компонента:
Силикон photocell
Max. Бранова Должина Отстапување:
±1nm
Бранова Должина Reproducibility:
≤0.5 nm
Извор На Светлина:
волфрам светилка
Основни Рамност:
±0.003 A(335 nm ~ 990nm)
Мин. Спектарот На Пропусен Опсег:
4 nm ± 0.8 nm
Max. Transmittance Отстапување:
±0.5%
Transmittance Reproducibility:
≤0.2%
Transmittance Опсег:
0.0%~200.0%

Најдобрите понуди во категоријата