.

.

Керамички Композитни Сопирачки Влошки Задните Одговара За DUCATI 992 Спорт 1000 S 2007-2009 Мото Додатоци ОЕМ НОВИ

Керамички Композитни Сопирачки Влошки Задните Одговара За DUCATI 992 Спорт 1000 S 2007-2009 Мото Додатоци ОЕМ НОВИ

Степени:

DEN 839.00 -27 %
DEN 1149.12
Износ
Това е достапна

Сплотени нодуларен метал со вжарено структура драстично се намалува роторот се носат. Сите наши делови се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари ширум светот. Забрзана испорака : Express Mail Услугата е достапна. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Ние се наоѓа во Гуангжу, која во близина на Хонг Конг со најзгодно транспорт пристап на воздух се изразуваат и океанот превозот во светот.Одлична влошки на affortable цена. Превозот на трошоците направени се за вас.
Керамички Композитни сопирачки влошки испорача исклучителни сопирање на перформансите и оперативни контрола над широк спектар на условите на возење – од секојдневно патување, за да спортски туринг, да се агресивни автопат или улица-раса коњи.
Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми. Купувачот е одговорен за било кој данок и/или должност обвинет од страна на својата земја. Без загревање потребно како со sintered влошки. Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме контактирајте со нас пред отворање каков било спор или напуштање на било неутрален/ негативна повратна информација.
ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦА
Високо Квалитетни Керамички Накладките
Еквивалентно на EBC # FA208
Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели :
F= Пред - Р= Задните F & R= Пред & Задните
Лесна Инсталација. Ние сме додавање на нови работи секојдневно и ние обично може да победи секоја цена! Накладките и дискови за безбедност критична и треба да бидат проверени, на редовна основа. Совршен за секојдневно возење или улица/автопат спорт употреба.
- Исклучително тивок вибрации амортизацијата керамички композитни практично го елиминира кочница "grind" бучава и рампа "пискам. Илјадници предмети цени во право, Ако не го видите во нашата aliexpress Продавница , ве молиме контактирајте со нас. Трговија на големо е добредојден.
- Зголемување на роторот живот.
- Брза термичка обновување помеѓу високо-енергетски престане со минимални високи-температура кочница исчезнат. Знаци накладките треба замена вклучуваат : · Вибрации · Мелење · Squealing · Лоши перформанси
Можеме да го прифатиме Alipay / Paypal / Western Union / Money Gram.

Повеќе информации

Објектот Висина:
0.9cm
Материјал Тип:
Јаглерод Керамички Композитни
Објектот Ширина:
4.12cm
Објектот Дијаметар:
7cm
Бренд Име:
DTRAD
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Име На Модел:
ZP208
Објектот Тежина:
0.23kg
Специјални Функции:
накладките
Објектот Должина:
7.813cm

Најдобрите понуди во категоријата