.

.

Керамички Композитни Сопирачки Влошки Задните Одговара За DUCATI 992 Спорт Класичен 1000 2006-2008 Мото Додатоци ОЕМ НОВИ

Керамички Композитни Сопирачки Влошки Задните Одговара За DUCATI 992 Спорт Класичен 1000 2006-2008 Мото Додатоци ОЕМ НОВИ

Степени:

DEN 839.00 -27 %
DEN 1149.60
Износ
Това е достапна

Видете зошто искусни велосипедисти изберете Керамички Композитни влошки :
Супериорен сопирање изведба во влажни или суви услови.,Ltd е водечки производител и извозник кои се занимаваат со дизајн, развој и производство на мотоцикл делови и додатоци. Купувачот е одговорен за било кој данок и/или должност обвинет од страна на својата земја. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми. Најпопуларните избор. Ние ќе брод вашата нарачка во рок од 24 часа по приемот на вашата потврдена исплатата. Ние се грижиме за секој купувач и ќе направи нашите напори да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин. DHL/ПРЕГЛЕДИ : 3-7 дена. ZPMOTO Мотоцикл Делови и Прибор за Развој Co. Тие може да се користи на двете леано железо и челик дискови.1 приоритет. Купувачи - ве Молиме Имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.
- Исклучително тивок вибрации амортизацијата керамички композитни практично го елиминира кочница "grind" бучава и рампа "пискам. Сите наши делови се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари ширум светот. Предмети мора да се врати во првобитната состојба, за наплата или размена.
- Брза термичка обновување помеѓу високо-енергетски престане со минимални високи-температура кочница исчезнат. Ти плаќаат на ФАБРИКА ЦЕНА!
Ние продаваме нови објекти директно од фабриката во Азија. Сплотени нодуларен метал со вжарено структура драстично се намалува роторот се носат. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Alipay се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат. Директни ОЕМ fitment
Пакет : 1 Пар x накладките (Како на сликата)ZP Сопирачки произведува три типа на накладките специјално за скутери – органски накладките, Црвена Јаглерод Керамички сопирачки влошки и sintered накладките. Ние нуди голем број на електронски бизнис од целиот свет.
Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме да ни остават позитивен фидбек.
- Непречено прогресивна и контролирано сопирање со исклучителни лост одговор.
ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦА
Високо Квалитетни Керамички Накладките
Компатибилност : ALFER APRILIA КЗМ ГАС ГАС HUSABERG HUSQVARNA KTM VERTEMATI ЈАМАХА BMW DUCATI HONDATRIUMPH
Еквивалентно на EBC # FA208
Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели :
F= Пред - Р= Задните F & R= Пред & Задните
Лесна Инсталација.

Повеќе информации

Објектот Висина:
0.9cm
Материјал Тип:
Јаглерод Керамички Композитни
Објектот Ширина:
4.12cm
Објектот Дијаметар:
7cm
Бренд Име:
DTRAD
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Име На Модел:
ZP208
Објектот Тежина:
0.23kg
Специјални Функции:
накладките
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ECE
Објектот Должина:
7.813cm

Најдобрите понуди во категоријата