.

.

Керамички Композитни Сопирачки Влошки Задните Одговара За BMW G 650 ГШ (вкл.Sertao модел) 2009-2014 650 F (Сите Модели) 2093-2012 Мотоцикл ОЕМ

Керамички Композитни Сопирачки Влошки Задните Одговара За BMW G 650 ГШ (вкл.Sertao модел) 2009-2014 650 F (Сите Модели) 2093-2012

Степени:

DEN 840.00 -27 %
DEN 1150.08
Износ
Това е достапна

Трговија на големо е добредојден. Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме контактирајте со нас пред отворање каков било спор или напуштање на било неутрален/ негативна повратна информација. EMS : 5-14 дена. Директни ОЕМ fitment
Пакет : 1 Пар x накладките (Како на сликата)ZP Сопирачки произведува три типа на накладките специјално за скутери – органски накладките, Црвена Јаглерод Керамички сопирачки влошки и sintered накладките. Најпопуларните избор. ZPMOTO Мотоцикл Делови и Прибор за Развој Co. Ние имаме единствена географска предности и просперитет на надворешната трговија.Ние брод во светот Преку Воздух-Mail,времето за Испорака е 8-28 работни дена.
- Непречено прогресивна и контролирано сопирање со исклучителни лост одговор. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Специјално формулиран керамички композитни обезбедува екстремни запирање на моќ кога "ладна" – десно надвор од патеката, или "жешка" – по милји на сите-од планински автопат.
ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦА
Високо Квалитетни Керамички Накладките
Компатибилност : ALFER APRILIA КЗМ ГАС ГАС HUSABERG HUSQVARNA KTM VERTEMATI ЈАМАХА BMW DUCATI HONDATRIUMPH
Еквивалентно на EBC # FA208
Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели :
F= Пред - Р= Задните F & R= Пред & Задните
Лесна Инсталација.Ние се наоѓа во Гуангжу, најголемиот електроника пазарот на Кина. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Alipay се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат. Голема Количина, Подобра Цена. Забрзана испорака : Express Mail Услугата е достапна. Ние се грижиме за секој купувач и ќе направи нашите напори да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин. Превозот на трошоците направени се за вас. Тие може да се користи на двете леано железо и челик дискови. Знаци накладките треба замена вклучуваат : · Вибрации · Мелење · Squealing · Лоши перформанси
Можеме да го прифатиме Alipay / Paypal / Western Union / Money Gram. Совршен за секојдневно возење или улица/автопат спорт употреба. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми. Купувачот е одговорен за било кој данок и/или должност обвинет од страна на својата земја. Ние сме во потрага напред за формирање на успешна бизнис односи со нови клиенти низ светот во блиска иднина И ако цел во голема количина.
- Исклучително тивок вибрации амортизацијата керамички композитни практично го елиминира кочница "grind" бучава и рампа "пискам.

Повеќе информации

Објектот Висина:
0.9cm
Материјал Тип:
Јаглерод Керамички Композитни
Објектот Ширина:
4.12cm
Објектот Дијаметар:
7cm
Бренд Име:
DTRAD
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Име На Модел:
ZP208
Објектот Тежина:
0.23kg
Специјални Функции:
накладките
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ECE
Објектот Должина:
7.813cm

Најдобрите понуди во категоријата