.

.

Керамички Композитни Сопирачки Влошки Задни За APRILIA 650 Пегаз Фабрика 2006-2008 750 Dorsoduro Фабрика (Сите Модели) 10-13 Мотоцикл

Керамички Композитни Сопирачки Влошки Задни За APRILIA 650 Пегаз Фабрика 2006-2008 750 Dorsoduro Фабрика (Сите Модели) 10-13

Степени:

DEN 840.00 -27 %
DEN 1151.04
Износ
Това е достапна

Без загревање потребно како со sintered влошки. Ние брод на пакет рок од 24 часа од Кина Пост Воздух Mail или Хонг Конг Пост Воздух Mail,Ние брод на Alipay адреса САМО. Ние сме во потрага напред за формирање на успешна бизнис односи со нови клиенти низ светот во блиска иднина И ако цел во голема количина.
Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Ние имаме единствена географска предности и просперитет на надворешната трговија. Тие може да се користи на двете леано железо и челик дискови.
- Исклучително тивок вибрации амортизацијата керамички композитни практично го елиминира кочница "grind" бучава и рампа "пискам.Ние се наоѓа во Гуангжу, најголемиот електроника пазарот на Кина. Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака. Сплотени нодуларен метал со вжарено структура драстично се намалува роторот се носат. Најпопуларните избор. Ние се наоѓа во Гуангжу, која во близина на Хонг Конг со најзгодно транспорт пристап на воздух се изразуваат и океанот превозот во светот. Предмети мора да се врати во првобитната состојба, за наплата или размена. Јаглерод Керамички Патот Соединение влошки се еволуцијата на оригиналот, сега, со повисока содржина на јаглерод.
- Брза термичка обновување помеѓу високо-енергетски престане со минимални високи-температура кочница исчезнат. Специјално формулиран керамички композитни обезбедува екстремни запирање на моќ кога "ладна" – десно надвор од патеката, или "жешка" – по милји на сите-од планински автопат. Ние сме додавање на нови работи секојдневно и ние обично може да победи секоја цена! Накладките и дискови за безбедност критична и треба да бидат проверени, на редовна основа.,Ltd е водечки производител и извозник кои се занимаваат со дизајн, развој и производство на мотоцикл делови и додатоци.
Керамички Композитни сопирачки влошки испорача исклучителни сопирање на перформансите и оперативни контрола над широк спектар на условите на возење – од секојдневно патување, за да спортски туринг, да се агресивни автопат или улица-раса коњи. Директни ОЕМ fitment
Пакет : 1 Пар x накладките (Како на сликата)ZP Сопирачки произведува три типа на накладките специјално за скутери – органски накладките, Црвена Јаглерод Керамички сопирачки влошки и sintered накладките.

Повеќе информации

Објектот Висина:
0.9cm
Материјал Тип:
Јаглерод Керамички Композитни
Објектот Ширина:
4.12cm
Објектот Дијаметар:
7cm
Бренд Име:
DTRAD
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Име На Модел:
ZP208
Објектот Тежина:
0.23kg
Специјални Функции:
накладките
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ECE
Објектот Должина:
7.813cm

Најдобрите понуди во категоријата