.

.

BUHESHUI Sunpower 14W Количка за Соларен Полнач За iPhone/Мобилен Телефон/Кампување/Travel Двојна USB Батеријата Полначот 2 парчиња Бесплатен Превозот

BUHESHUI Sunpower 14W Количка за Соларен Полнач За iPhone/Мобилен Телефон/Кампување/Travel Двојна USB Батеријата Полначот 2 парчиња

Степени:

DEN 3759.00 -12 %
DEN 4272.00
Износ
Това е достапна

Карактеристики :
Користи 14 w Sunpower соларни панели за брзо полнење. Ако имате проблеми, бидете сигурни дека таблата е во силна сончева светлина аглеста директно на сонце.
2, Што зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Добро правило е дека можете да добиете еквивалент на околу 42% на максимална излезна по 12 часа на сончева светлина - помалку на облачни денови.
Пакетот вклучува :
2 * 14 W соларни пакет
ПРЕВОЗОТ. Сонцето не секогаш штрајк тоа директно и ние не може да смета на добивање на целосна врв watts во текот на целиот ден. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. (Освен некои земји и APO/FPO)
2.
1, ви Благодариме за изборот на нас. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни денови. Некои уреди можат да не се наплаќаат директно од овој панел поради временските услови или ограничувањата на вашиот уред.00 часот до 6.
Спецификации :
Соларен панел : 14 W, Висока-перформанси соларни панели
Излезен напон : USB 5 V
Излезна струја : 0 - 2100m A (Max )
Материјали : ПЕТ ламинат соларен панел + Ткаенина се Прошири Големина : 640*160*3мм -Склоплива Големина : 155*160*16mm -Тежат : 0. Тоа има мини напон, контролер модератор кој работи за голем број на уреди кои бараат 5 V DC моќност. Поврзете со вашиот уред од страна на кабелот за напојување(не се вклучени). Рано наутро и доцна во ноќта соларни панели имаат многу намалена излез со максимална излезна во близина на пладне. Препорачливо е да го користите овој соларен панел заедно со батерија толку моќ генерирани од страна на соларен панел може да бидат снимени и зачувани. Отворете го соларен панел и да ја поправите тоа на места каде што може да се добијат максимум сонце, како knapsacks, windows, автомобил ветробрани, итн. Ви благодариме за вашето разбирање)
-Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот.
Постојан струја и стабилен напон дизајн, сигурен и безбедност.38 KG
Важни Информации :
1. Затоа,ве молиме да ни остави позитивен фидбек, ако се задоволи со нашиот објект и услуга.Ако нема одговор,ве молиме повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори веднаш штом е можно.

Повеќе информации

Тип:
Соларен Панел
Број На Модел На:
14w-4Z
Флексибилни Соларни Панел:
Yes
Бренд Име:
BUHESHUI
Количка За Соларен Панел:
Yes
Големина:
640*160*3mm
Номиналниот Капацитет:
14w
is_customized:
Yes
Max. Моќност:
14w
Број на Панели:
4
Број на Клетки:
4
Материјал:
Sunpower

Најдобрите понуди во категоријата