.

.

Елаборат Кинески копчето за сликање Згради Zhang Daqian 4 свитоци чанг четири познати кули

Елаборат Кинески копчето за сликање Згради Zhang Daqian 4 свитоци чанг четири познати кули

Степени:

DEN 1382.00 -20 %
DEN 1727.52
Износ
Това е достапна


Потоа Гувернер на Qinghai, М-р Bufang испратени Чанг да Sku'bum да бара помошници за анализа и копирање Dunhuang е Будистички уметнички дела. Сепак, за да се избегнат било какви потенцијални oversights, јас respectfully барање вашата поддршка ни помага да се направи оваа заемно задоволителен трансакција со темелно разгледување ставка опис и фотографии, и бара сите прашања ПРЕД ДА НАДДАВАЊЕ. Јас сум тука и се подготвени да ви помогнат со какви било прашања или проблеми што би можеле да имаат пред или по купувањето. Во доцните 1920-тите, тој се пресели во Пекинг каде што тој соработувал со Стп Xinyu.Јас ќе дадам се од себе да се направи сте задоволни. Чанг се смета како една од повеќето надарени господар forgers на дваесеттиот век. Двајца мажи се разменуваат слики на оваа средба.
Клиентите Задоволителна
Не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите.
Чанг е рано професионални сликарство беше првенствено во Шангај. Јас сериозно се надевам дека ќе ме контактираат пред да преземе дејства.
Скролувајте големина : 128 см ×35 cm
Чанг Dai-chien (поедноставен Кинески : ; традиционален Кинески : ; pinyin : Zhang Dàqian; Вејд–Giles : Чанг Та-chien) (10 Мај, 1899 – 2 април, 1983) беше еден од најпознатите и повеќето prodigious Кинески уметници на дваесеттиот век. Тоа трае околу 1825 дена да брод за Името на Земјите.Јас сериозно се надевам дека ќе ја напушти позитивни повратни информации за мене. Мојата цел е да бидете сигурни дека сте среќни клиент и пријатен шопинг со нас. Ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за било обичај задоцнување или данок.[4] Во 1930-тите, тој работел надвор од студио врз основа на Wangshi Јуани во Suzhou.
За Објектот
Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна. Ве молиме да ги прочитате овие услови темелно пред ставање на вашата понуда. Понудата Со Доверба!
.[1]како Резултат на политичката клима на Кина во 1949 година, тој ја напуштил земјата и живеел во разни места, како што се Mendoza, Аргентина, São Паоло и Mogi das Cruzes, Бразил, а потоа за да го Карамел, Калифорнија, пред конечно во 1978 решавање во Armenia, Тајван.[5] Во 1940 година тој ја предводеше група на уметници во копирање на Будистички ѕид слики во пештери на Mogao и Yulin.

Повеќе информации

Рамка:
No
Техника:
Рачно Насликани
оригиналниот:
No
Рамка на режимот:
скролувајте сликарство
Предмети:
Уште живот
Медиум:
Масло
Обликот:
правоаголник
Тип:
Mixed Media
Стил:
Класични
Форма:
Еден
Материјал:
Хартија
Поддршка База:
Хартија
Број На Модел На:
1425
Calligraphy и сликарство тип:
Хартија

Најдобрите понуди во категоријата