.

.

Бесплатен превозот 100pcs Отворено за Складирање Торба храна/вода торба-Силиконска Свежи торба-Рерна Храна Торба-свежи/чисти торба-Јасно Сино

Бесплатен превозот 100pcs Отворено за Складирање Торба храна/вода торба-Силиконска Свежи торба-Рерна Храна Торба-свежи/чисти

Степени:

DEN 24720.00
Износ
Това е достапна


Падне во љубов со здрава, лесно готвење со иновативни производи благодарение на силиконски свежи торба.
Квалитет, функционалност и дизајн кој ќе ве изненади со широк спектар на алатки за да се направи готвење, подготовка, чување, печење и замрзнување полесно.
Со оваа збирка, тоа обезбедува практични и револуционерни решенија за денешното општество начин на готвење.
Откријте задоволства на готвење дома со мешање на различни вкусови, текстури и се обидува возбудлива рецепти кои се вклучени во секој производ.
Здраво готвење решенија за ден-за-ден кујна што се крши со митот дека здраво готвење е досадно или со благи.
Готвење со такви platinum силикони е сосема безбедна и има многу предности.
Ова е идеален материјал за производство на калапи или производи кои ќе доаѓаат во контакт со храната.
Нема рецидив остатоци дека ќе го смени вкусот на храната.
Сите производи се во согласност со квалитетот, техничките и да дизајнира спецификации кои се гарантира трајност.
Производите се не-стап; тие не бараат greasing, што unmolding полесно.
Ќе го спаси калории, бидејќи вие не треба да додадете екстра путер и/или масло.
Покрај тоа, можете лесно може да се свитка и чување на производите направени со овој флексибилен материјал без deforming нив, па можете да зачувате простор во кујната.
Силиконски не се скрши како стакло и не рѓа како метали.
Производи произведени со платина силикони издржи високите температури : -60ºC и 220ºC.
Нејзината флексибилност и способност да се издржи високите температури се направи безбедно да се користи во микробранова печка, фурна, машина за миење садови, фрижидер и замрзнувач.
Platinum силикони repels вода и бактерии така, за разлика од лесно одржување, тоа гарантира максимална хигиена на храна и безбедност.

Повеќе информации

Тип:
Складирање Кеси
Употреба:
Храна
Функција:
Еко-Пријателски
Шема:
Три-димензионални Тип
Обликот:
Плоштад
Класификација:
Сет
Форма:
Три-димензионални Тип
Материјал:
Пластични
Пластични Тип:
ПВЦ
Број На Модел На:
282
Производот:
Храна

Најдобрите понуди во категоријата