.

.

Бесплатен Превозот Black Hawk Екстремни Издание!Ultralight 680grams 1-2 двојно премин Корекција планина силикони најлон газа шатор

Бесплатен Превозот Black Hawk Екстремни Издание!Ultralight 680grams 1-2 двојно премин Корекција планина силикони најлон газа

Степени:

DEN 4804.80
Износ
Това е достапна

37 инч (должина*пред ширина*назад ширина*висина)
Пакет : 7 парчиња шатор опашка,2 парчиња водоотпорен јаже,1 складирање торба
Нето тежина : околу 1.
Black Hawk Екстремни Издание!Ultralight 680grams 1-2 двојно премин Корекција планина силикони најлон газа шатор/риболов Barraca
боја : 15 D Темно каки/15 D војска зелена/20 D портокал/20 D deep blue
Надвор од шаторот : 15 Г siliconized најлон,водоотпорен индекс СТП 1500mm
Внатре шатор : 20 D siliconized најлон на дното,водоотпорен индекс СТП 3000mm
Големина на : 200*130*80*105 cm /78.2 kg (портокал еден е малку повеќе тежина)
Вистински шут од левата страна
Вистински шут на правото
Пред
Опашка
Влезната врата rainfly
Продолжи пред магацински простор не е мал , стави две mountaineering перниче е многу лесно
Овие се темно зелена rainfly вистински шут
Следново е rainfly каки вистински шут :
Тие се криптирани за фино црна газа Внатрешна шатор, отколку да се малку тешки сива tulle пребивање , но издржливост е добар, тогаш мала комарец немаат пристап
Следново е тенка газа газа Внатрешна шатор сива , сива tulle пребивање ќе се повисоки од оние за фини тенки енкрипција , разлика од околу 75 g
Внатрешниот шатор ткаенина за ултра-фини мрежа
Внатрешниот шатор протегала опашка структура
Следниве детали
Внатрешниот шатор простор се смета за многу обилна
Внатрешниот шатор на десната страна има удобен намирници вреќи и други предмети поставени на телефонот
Поддршка род ракав дизајн , тоа е многу лесен за употреба додека со rainfly , тие исто така може да го користите горниот раб на баферот надворешни сметка
Во прилог на фиксна или крпа покрие како овој гас за око табелата , двата случаен прашање , претставата е иста
Ова има две претходно биле вклучени фиксна начини, еден е прачка совет на мапата , внесете ја род совет гас во окото , единствениот начин да посебна поддршка структури газа Внатрешна шатор користи за да биде случај со rainfly притиснете следниве вториот метод е да се справи со alpenstock до тоа, така што нема да пункција на rainfly
Друг е на мапата како што се справи со растечкиот
Внатре и надвор од структурата на опашката сметки
Можете да ги најдете висина на опашката стапчиња како гранките , како и над сликата е малку поголема рамка повеќе, може да ја зголеми висината на опашката , но, исто така, да се избегне внатрешни и надворешни сметки се вклопуваат заедно
Внатрешниот шатор и rainfly јазот растојание е повеќе погоден за голем дише и водоотпорен
Патентите се YKK патент на 3
Фиксна точка шатори се влече еластична гума бенд , може да се прилагоди стегање
Внатрешниот шаторот може да се постави надвор од шаторот сам, исто така може да се користи за да се изгради посебен
Silicide 15 D најлон rainfly користење на увезената ткаенини како тенка како кромид кожата и навистина добра цврстина и отпорност на вода
15 D rainfly најде 345 грама на поединци може да има некои грешки
Внатрешниот шатор најде 335 грама тенка газа поединци може да има некои грешки
Внатрешниот шатор на шифрирање за фино газа мери 411 грама поединци може да има некои грешки
По споредување на големината на складирање , погоре е на влага-доказ подлога ширина 55 CM 40 метри од левата страна се наоѓа еден пар на чевли во планините
Првиот е да се постави шатор аглите essentials се повлече точка игра по nailing водат , по одењето низ столбови propped up ! По повлекување на задната страна на добро фиксирана , да се повлечат поддршка може да момент да помине прилагодени според степенот на стегање генерално можат да се заврши во рок од две минути , многу е удобен
За Коноп : 15 D ткаенини се снимени се справи со , но тоа е затоа што ткаенина е премногу тенка , лепило за прицврстување и издржливост е повеќе општи , со дистрибуција на стоката ние ќе лепак на резервни
Следново е Портокал 20 D silicification, автомобил -слободен лепило за обработка на линија на тежина односот на 15 D еднострани silicified околу 80 грама потешки , како и големината на објектот други
Друга посебна газа Внатрешна шатор продажба , со цена од 118 јуани , структурата е иста големина , Внатрешниот шатор газа сама, без поддршка на платно маска , користејќи webbing претходно биле вклучени структура , во прилог на четирите агли на слободни bungee јаже прстен Околу шест одделни дистрибуција газа алуминиум нокти +2 корен правец на drawstring торбичка испорака , целосна тежина од 480 грама
Внатрешниот шатор врвот поддршка исто така е корисно да се одделат гас газа око
.

Повеќе информации

боја:
портокалова, сина
is_customized:
Yes
Област:
200*130*80*105CM
Ткаенини:
Најлон
Слоеви:
Двојно
Структура:
Една Спална Соба
Надвор Од Шаторот Водоотпорен Индекс:
1500-2000 mm
Стил:
Отворено
Капацитет:
Две
Дното Водоотпорен Индекс:
2000-3000 mm
Тип:
1 - 2 Лице Шатор
Зграда Тип:
Изградба врз Основа на Потребата
Број На Модел На:
S-T294
Сезоната:
Три-сезона Шатор
Пол Материјал:
no
Шатор тежина:
1.2 kg
Долг дното материјал:
20D најлон silicide
Rainfly Материјал:
15D најлон silicide

Најдобрите понуди во категоријата