.

.

10pcs/многу за HH53P / MY3NJ серија реле switch 11pin автоматско пластични Реле штекер PYF08A-E за MY2N-J HH52P електричниот приклучок

10pcs/многу за HH53P / MY3NJ серија реле switch 11pin автоматско пластични Реле штекер PYF08A-E за MY2N-J HH52P електричниот

Степени:

DEN 470.40
Износ
Това е достапна


кога ќе го поставите цел,pls остави порака за тока што треба или не. ако нема порака, ние нема да ви ги испрати buckel. ви благодариме!
1. номинална напон : 250 VAC
2. Номинална струја : 7 A
3. 11pin реле префрлате
4. 3 NO+3 NC
5. Изолација напон : >=3 KV
6. Чашката материјал : пламен retardance-PA66+GF(V1/V0)
7. контакти пролет материјал : QSn6.5 -0.1
8. задржете пролетта (на барање) : пластика
9. модул : Никој
10.инсталација : Водич или завртки
11.Амбиентална температура : -40~70
12.Среден притисок МИН : 2000 VAC
13.Максимална пресек ares големина : 2*1.5mm2,2*16 AWG
14.Должината на голиот жица : 7mm
15.растојанието на секој шраф : 0.8 Н м
На тока за грло :

Повеќе информации

Заштита На Функција:
Запечатени
Големина:
Miniature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Теорија:
Временско Реле
Број На Модел На:
18F-3Z-С1
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)

Најдобрите понуди во категоријата