.

.

100pcs 5PIN switch штекер Реле штекер KPX14 ПИ-35-0 мини реле штекер 10A 300V

100pcs 5PIN switch штекер Реле штекер KPX14 ПИ-35-0 мини реле штекер 10A 300V

Степени:

DEN 748.80
Износ
Това е достапна


кога ќе го поставите цел,pls остави порака за тока што треба или не. ако нема порака, ние ќе ви испратиме не тока. ви благодариме!
1.номинална напон : 300 VAC
2.Номинална струја : 10 A
3.Изолација напон : >=3 KV
4.Чашката материјал : пламен retardance-PA66+GF(V1/V0)
5.контакти пролет материјал : QSn6.5 -0.1
6.задржете пролетта (на барање) : пластика
7.модул : Никој
8.Амбиентална температура : -40 ~70
9.Среден притисок МИН : 5000 VAC
За HF115 F/115 F-A1/115 FP тип и HF14 FF/141 FF РЕЛЕ
На метал тока за грло :

Повеќе информации

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Запечатени
Големина:
Subminiature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Теорија:
Напон Реле
Број На Модел На:
14F-1Z-A1
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)

Најдобрите понуди во категоријата