.

.

22mm 1 НК Црвениот Знак Итни Стоп Притисни Копче за Префрлање 600V 10A ZB2-СЕ

22mm 1 НК Црвениот Знак Итни Стоп Притисни Копче за Префрлање 600V 10A ZB2-СЕ

Степени:

DEN 197.76
Износ
Това е достапна


Спецификација :
Точка Име за Притисни Switch Акција Тип Latching Контакт Тип 1 НК О 10 A Ui 600 V Uimp 6 KV AC 15
240 V 3А Планината Дупка со Дијаметар од 22mm / 0.87"(7/8") се Вклопуваат Панел Дебелина(Прилагодливи) Max 5mm / 0.2" Големина 39 x 29 x 55мм/ 1.5" x 1.1" x 2.2"(L*W*H) Материјал Пластика, Метал Копчето Боја Црвена Нето Тежина 50g Пакет Содржина 1 x Push Копчето Префрлате
Опис : Карактеристики : притисни за да се запре и да ги заклучуваат, пресврт за да го ресетирате, 2 завртка терминали, 1 NC контакт тип, црвениот знак итни стоп им помогнам на копчето switch. На прекинувачи се структурирани compactly и управувани брзо и нежно. Може да се користат за контрола на електромагнетни стартер, контактор, реле и други автоматска контрола на електрични кола.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC,CE
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Гаранција:
една година
Број На Модел На:
ZB2-СЕ

Најдобрите понуди во категоријата