.

.

Светлината LED Светилка Сијалица, Далечински Прекинувачи Текст AC220V Излез AC220V 1CH Реле Приемник Предавателот Научат Брава за Отклучување на 315/433

Светлината LED Светилка Сијалица, Далечински Прекинувачи Текст AC220V Излез AC220V 1CH Реле Приемник Предавателот Научат Брава

Степени:

DEN 493.00 -21 %
DEN 624.00
Износ
Това е достапна

Оваа мини AC22 OV Приемник одбор е одличен производ. Нејзината големина е мини. Ретко AC Приемник одбор може да биде како мали. Иако е мала, сепак неговата ефикасност е добра од поголем заеднички кондензатори Приемник одбор. Таа користи филм капа е многу побезбедно отколку заеднички кондензатори. Филм капа е за разлика од заеднички кондензатори, по надворешното напојување со струја е исклучен полнење енергија ќе останат за долго време , ако ќе го допрат, ќе добијат електричен шок, филм капа нема да го има овој вид проблем. Иако филмот капа стане неважечка .тоа ќе не доведе до електричен шок, и не ќе ја загрозуваат личната безбедност. 1. Работен Напон : AC220 V (Текст AC220 V Излез AC220 V) 2.Максимална Струја : 10 A (треба подобро помал од 7А ) 3.Канал : 1 CH 4.Работна Фреквенција : 315 MHZ/433 MZH Факултативна со оставање масажа Приемник чувствителност : : -105 Db Работна температура : -10'C - +60'C Излез начин : Еден. За да се префрлате .Latched Прилагодливи Код тип : Учење код Додадете Контролер од страна на Учење Копчето на приемникот Пренесување на Далечина : 10-100

Повеќе информации

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
10-100m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1

Најдобрите понуди во категоријата