.

.

10pcs*свадба партија Централен Светлина 6inch Multicolors LED Светло База Батерија Управувана IR-Далечински Под Вазна Светлина

10pcs*свадба партија Централен Светлина 6inch Multicolors LED Светло База Батерија Управувана IR-Далечински Под Вазна Светлина

Степени:

DEN 13738.00 -10 %
DEN 15264.00
Износ
Това е достапна


Што е ново ??? Она што е единствен ???
OK, нашиот нов 6inch centerpieces светлата се сосема нови. тие ќе ви даде Неверојатна и Незаборавен момент.
Тука е главниот идеја за подобрување на нашите 6inch светлина база.
A : 19pcs SMD5050 RGB LED светла, со нашиот далечински контролер, тоа може да се промени за да биде 16 бои, и 4 различни бои менување на програмите. Флеш-Strobe-Исчезнат-мазна. постојат 2 копчиња на контролер. тоа може да го прилагодите осветлувањето на екранот кога ќе го изберете една боја , или можете да ја прилагодите бојата се менува со голема брзина ,кога ќе ја изберете бојата се менува режимот.
19 PCS SMD5050 LED, секој SMD5050 ЛЕР е 0.2 W , Па 19pcs е 3.8 W , што е многу моќ од другите. Acolyte дизајнот е 31 LEDs, што е само за 1.86 W. Така нашата светлина база ќе многу повеќе посветла.
Б, Со IR-далечински контролер. тоа може да го контролира светлината бази околу 8 Метри.
C,едно парче 18650 Литиум батерија за опција. ако клиентите сакаат да заштедат енергија и пари . изберете литиум за тоа.
D,тоа исто така може да се користи и со адаптер. кога може да се добијат електронски за тоа директно. база ќе многу повеќе посветла од батеријата работи. тоа е добро за домашна декорација ,не само за на свадба и партии.
E,пластични покритие, ние Сребрена база со чист капак. тоа е убаво . и таму е огледало во него. тоа ќе биде многу убаво ,дури и да не се претвори во светлина база.
F : мала разлика е во тоа што ,ние додадете со силиконски ленти на врвот и на дното . таа ќе се одржи на вазни полесно. и повеќе од убаво.
НИЕ СМЕ ЕДИНСТВЕНА ДИЗАЈНЕР И MANUFACTORY . АКО ВИ СЕ ДОПАЃА НИВ ,PLS КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ ДИРЕКТНО . НИЕ НЕМА ДА СОРАБОТУВАМЕ СО ТРЕТИОТ ДЕЛ..
ПАТЕНТ Е ВО ТЕК. СЕКОЈ ОНОЈ КОЈ САКАТЕ ДА ГО КОРИСТИТЕ ЗА ТИЕ СЛИКИ МОРА ДА БИДЕ ДОЗВОЛЕНО ОД СТРАНА НА KITOSUN.
Еве некои повеќе слики за вашиот Код.

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
6inch батерија
Wattage:
US Plug, UK Plug, AU Plug, EU plug
Употреба:
празник
сертификација:
ЕМК,RoHS,CE
Гаранција:
една година
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
Батерија
База Тип:
Оптоварување
Број На Модел На:
KS-CB-619SRR
Приклучете Го Опашка:
Yes
Приклучок Тип:
АУ приклучок
Должина:
6inch
Повод:
Градина
Тело Материјал:
Пластични
Извор На Светлина:
LED Светилки
Осветлување Растојание:
1-5m
Глава Број:
1-19 глава
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
Напон:
6V
Карактеристики:
Батерија Управувана IR-Далечински Под Вазна Светлина
боја:
Јасно
Празник Име:
Ноќта на вештерките
Е dimmable:
Yes
Музика:
Никој
Бренд Име:
KITOSUN
боја:
RGB боја се менува и една стабилна боја
Пакет:
1pc/боја внатрешен кутија, 20pcs/master картон
моќност:
литиум батерија инсталирана+3AA батеријата+полнач adapte
Работат Време:
трае повеќе од 8hours постојано
Големина:
6 width, 1.375high
Материјал:
ABS база(злато/црна/сребрена/бела/сина) јасно КОМПЈУТЕР на врвот
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
LED Светилки:
19pcs led светилки SMD5050
Тежина:
320grams
Примена:
Наргиле, Shisha , на Сите партии и свадба настан повод

Најдобрите понуди во категоријата