.

.

TH2816B RS232C интерфејси 5-терминал висока прецизност LCR Метар

TH2816B RS232C интерфејси 5-терминал висока прецизност LCR Метар

Степени:

DEN 56419.00 -10 %
DEN 62688.00
Износ
Това е достапна


TH2816 B RS232 C интерфејси 5-терминал висока прецизност LCR Метар
Спецификации 1.Прецизност LCR метар со фреквенција од 100k Hz 2.Основна точност : 0.05% 3.6-цифрениот отчитување резолуција 4.CE сертификација Вовед TH2816 B е нова прецизност LCR метар во комбинација со години на технички искуство и најновите мерења технологија на инструмент индустрија. Со моќна мерни функции, високи перформанси и ниска цена, TH2816 B е еден од светот напредни инструменти, и тоа обезбедува на корисниците супер вредност мерење резолуција и искуство. На метар нуди стабилна 6-цифрен резолуција, широк фреквентен опсег ( 50 Hz да 100k Hz), програмабилни сигнал ниво (0.01 V до 2.0 V), мерење стапка до 30times/втор, 9 мерење се движи, 30Ω или 100Ω постојана излезна отпорност и пријателски операција интерфејс. Тие може да се користи за прием на инспекција на компоненти, контрола на квалитетот на производот линија и висока точност лабораториска употреба. На УПРАВУВАЧОТ, GPIB, RS232 C интерфејси помогнат да се изгради автоматски компонента тест систем, комуницира со компјутерот и снимање на резултати од тестот.

Повеќе информации

Тестирање Напон:
види опис
Димензии:
270mmx130mmx300mm
DIY Материјали:
Електрични
Температурата На Работа:
0C - 40C
Точноста Класа:
0.1%
Бренд Име:
TONGHUI
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Мерен Опсег:
види опис
Број На Модел На:
TH2816B
Мерење терминал :
5-терминал
Тест Параметар:
|Z|, C, L, X, Б, R, G, D, Q,
Математика функција :
Девијација и Проценти Отстапување
Заѕвони режим :
Auto, Задржете
Активирањето на чекање:
Внатрешни, Прирачник, Надворешни и Автобус
Тип:
lcr метар
Екранот:
240*64dot-матрица* LCD дисплеј, 6-цифрен резолуција
Еквивалентно коло:
Серија врска, Паралелно поврзување
Корекција функција :
Отворени, Краток и Оптоварување

Најдобрите понуди во категоријата