.

.

10pcs/многу НИ BUSSMANN Осигурач BUSS ОСИГУРАЧ DMM-Б-44/100 DMM-44/100 10x35mm 1000V 0.44 НА 440mA за FLUKE Multimeter Инструмент Осигурач

10pcs/многу НИ BUSSMANN Осигурач BUSS ОСИГУРАЧ DMM-Б-44/100 DMM-44/100 10x35mm 1000V 0.44 НА 440mA за FLUKE Multimeter Инструмент

Степени:

DEN 1889.00 -18 %
DEN 2304.00
Износ
Това е достапна

Шенжен Интегритет електронски Ко. Ltd.
(Компанијата обезбедува one-stop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)
Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.
Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.
Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.
Компанијата има долго-рок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!
Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервис-ориентирани развоен концепт. да се обезбеди повеќето на клиентот со задоволителна услуга redounding по, connive развој и воспоставување на долгорочна соработка!
Пакувањето вклучува : 10 Pcs DMM-Б-44/100
DMM-Б-44/100 големина : 10x35mm 1000 VAC/DC 0.44 НА 440m A
Употреба :
Сад Fluke, Agilent, Radian и други инструменти посветен
440 MA осигурач за fluke multimeter :
F115 C/F116 C/F117 C/F87 V/F175/F177/F179/F287/F289
Answer : ___________________________ Note :
500m A И 11 A за F15 B, F17 B и F18 B. 440m A И 11 A за други видови на multimeter F115 C/F116 C/F117 C/F87 V/F175/F177/F179/F287/F289 (F110 серијата, користете само осигурач 11 A)

Повеќе информации

Број На Модел На:
DMM-Б-44/100
Употреба:
Низок Напон
Кршење Капацитет:
Ниска
is_customized:
Yes
Материјал:
Керамика
Стандарди За Безбедност:
UL
Тип На Единица:
многу (10 парчиња/многу)
Тежина На Пакет:
0.2kg (0.44lb.)
Пакет Големина:
15cm x 10cm x 6cm (5.91in x 3.94in x 2.36in)

Најдобрите понуди во категоријата