.

.

Влакна Optical Multimeter -70~+3dBm Рачни Влакна Optical Power Meter + Оптички Влакна Извор на Светлина 1310/1550nm

Влакна Optical Multimeter -70~+3dBm Рачни Влакна Optical Power Meter + Оптички Влакна Извор на Светлина 1310/1550nm

Степени:

DEN 4680.00
Износ
Това е достапна


Пакетот Вклучува :
Optical Power Meter -70~+3d Bm *1pcs (ВО странска валута/SC Connector)
Оптички Извор на Светлина 1310/1550nm*1pcs
За Носење
ПЛАЌАЊЕ
1.
W armly добредојдовте да не падне на Превозот и трговија на Големо
ZW-Р Рачни optical power meter е компактен и лесен-за-користење тестирање инструмент за оптички влакна мрежи, кои може да се користи за апсолутна оптички енергија мерења, како и за релативната загуба мерење на оптички влакна.01 d Bm Оптички Конектор ВО странска валута/ Универзална 2,5 mm адаптер за Напојување Алкална Батерија(3 АА ОД 1,5 V батерии)(без Батерии) Батерија работното Време 240 h со 1.
Врвен квалитет ; Конкурентна цена ; Брза испорака;Капка превозот на располагање;Најдобри и Навремена Услуга;100% Задоволство ;Голем попуст за големата цел., 270 Hz,1 KHz,2 KHz
модулација излез на други бранови должини.1% или Не-линеарни 0. Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 5 работни дена по уплатата е потврдено.
Answer : ___________________________ Note : Почитувани Клиенти , ние не ќе го испрати батерии за безбедност и optical power meter и извор на светлина не функционира
префрлување на тестирање резултат на компјутери . Ние може да обезбеди меѓународен превозот услуги како што следува :
Кина Пост Воздух Mail, хонг конг Пост Воздух Mail, EMS, TNT, DHL, UPS-от, Fedex.
Висока стабилност на излезна моќ
Стабилна излезна бранова должина
Светлото LCD дисплеј поддржува ноќ операција
Компактна големина и пристоен изглед
Голем LCD, лесно ракување
Оптички Извор На Светлина Апликации
Одржување во Телеком
Одржување CATV
Тест Лабораторија на оптички влакна
Други Оптички Влакна Мерења Оптички Извор на Светлина Спецификации Тип ZW1050 бранова должина(nm) 1310/1550nm 1310/1490/1550nm 850/1310/1550nm 1300/1310/1550nm 850/1300/1310/1550nm Emitter Тип FP-LD ,ПРЕДВОДЕНА или другите ве молиме наведете Излезна Моќност(d Bm) -6~-7(1310/1550nm),>0 (650nm) Спектрален Ширина(nm) Излезна Стабилност +0.5 V Батерија(3) Температурата на работа(ок) -10 ~ +60 Температура на Чување(ок) -25 ~ +70 Релативна Влажност од 0 до 95% (не-кондензирање) Димензија(mm) 172x82x33 Тежина 400 g
ZW-R1050 оптички извор на светлина може да се обезбеди од 1 до 4 излез бранова должина за да се исполнат одредени барања, вклучително и на 650nm црвено извор и 1310/1550nm бранова должина за еден режим влакна или 850/1300nm бранови должини за multimode влакна, како и други бранови должини според потребите на клиентите.

Повеќе информации

Бренд Име:
TRENSBATTER
Број На Модел На:
HH-123
Модел:
Optical Power Meter и Оптички Извор на Светлина
OPM Спектар бранова Должина(nm):
800~1700nm
Мерен Опсег(dBm):
-70~+3
Калибриран Бранова Должина:
850/980/1300/1310/1490/1550
оптички конектор:
ВО странска валута(заменлив SC,ST) / како и 2,5 mm универзална
Оптички Извор На Светлина Бранова Должина:
1310/1550nm
Излезна Моќност:
-6 до-7dBm
Оптички Извор На Светлина Конектор:
ВО СТРАНСКА ВАЛУТА/PC

Најдобрите понуди во категоријата