.

.

Висок Квалитет на Воздух Пневматски Ножици Стриже Пневматски Nippers За Сечење на Пластични SAT4107

Висок Квалитет на Воздух Пневматски Ножици Стриже Пневматски Nippers За Сечење на Пластични SAT4107

Степени:

DEN 7920.00
Износ
Това е достапна


Висок Квалитет на Воздух Пневматски Ножици Стриже Пневматски Nippers За Сечење на Пластични SAT4107
10% попуст ако купуваат над 10pcs/време,може да се купи тело и ножот во посебен. Спецификации : 1.Тежина : околу 500g 2.Контрола големина : 44mm 3.Должина : 144mm 4.Воздухот imlet : 8mm 5.Воздухот потрошувачка : 230cm3/циклус 6.Воздушниот притисок : 5-6kg/cm2 7.Сечење капацитет : Мека пластика 7.0 мм,Тешко пластични 5.0 mm Предност на Воздухот Nippers : 1.Тоа е исклучување на дизајн,вие не го слушате бучавата кога ќе го користите,работниците се повеќе среќни да го користите од традиционалните ножици. 2.Тоа е абразивни отпорност и издржливост 3.Авионот на Пневматски Ножици е затворен добро,стабилно и долг живот. 4.Тоа е повеќе безбедно да се користи од страна ножици, бидејќи тоа е nonslip се справи со дизајн и авионски добро запечатени. 5.Тоа е мала големина & мала тежина,лесен и удобен за контрола и да работат,флексибилни и моќни. 6.Мултифункционален : Тоа е се применуваат за сечење на пластика, железо, бакар, од не ' рѓосувачки челик и други жици. 7.Тоа е брзо и ефикасно кои заштедите време и труд за намалување на.

Повеќе информации

is_customized:
Yes
Примена:
Shearing
Материјал:
Легура
DIY Материјали:
Водовод
Најчестиот Вид:
Мулти-цел Ножици
Свитлива:
No
Број На Модел На:
SAT4107
Рачка Материјал:
Метал
Сечилото Материјал:
Легиран челик

Најдобрите понуди во категоријата