.

.

10pcs литиум Батерија за LED Вазна Партија Светлина за Свадба Centerpieces Декорација Вазни Led Партија Светлина Вклучите Далечинскиот

10pcs литиум Батерија за LED Вазна Партија Светлина за Свадба Centerpieces Декорација Вазни Led Партија Светлина Вклучите Далечинскиот

Степени:

DEN 13651.00 -10 %
DEN 15168.00
Износ
Това е достапна


Што е ново ??? Она што е единствен ???
OK, нашиот нов 6inch centerpieces светлата се сосема нови. тие ќе ви даде Неверојатна и Незаборавен момент.
Тука е главниот идеја за подобрување на нашите 6inch светлина база.
A : 19pcs SMD5050 RGB LED светла, со нашиот далечински контролер, тоа може да се промени за да биде 16 бои, и 4 различни бои менување на програмите. Флеш-Strobe-Исчезнат-мазна. постојат 2 копчиња на контролер. тоа може да го прилагодите осветлувањето на екранот кога ќе го изберете една боја , или можете да ја прилагодите бојата се менува со голема брзина ,кога ќе ја изберете бојата се менува режимот.
19 PCS SMD5050 LED, секој SMD5050 ЛЕР е 0.2 W , Па 19pcs е 3.8 W , што е многу моќ од другите. Acolyte дизајнот е 31 LEDs, што е само за 1.86 W. Така нашата светлина база ќе многу повеќе посветла.
Б, Со IR-далечински контролер. тоа може да го контролира светлината бази околу 8 Метри.
C,едно парче 18650 Литиум батерија за опција. ако клиентите сакаат да заштедат енергија и пари . изберете литиум за тоа.
D,тоа исто така може да се користи и со адаптер. кога може да се добијат електронски за тоа директно. база ќе многу повеќе посветла од батеријата работи. тоа е добро за домашна декорација ,не само за на свадба и партии.
E,пластични покритие, ние Сребрена база со чист капак. тоа е убаво . и таму е огледало во него. тоа ќе биде многу убаво ,дури и да не се претвори во светлина база.
F : мала разлика е во тоа што ,ние додадете со силиконски ленти на врвот и на дното . таа ќе се одржи на вазни полесно. и повеќе од убаво.
НИЕ СМЕ ЕДИНСТВЕНА ДИЗАЈНЕР И MANUFACTORY . АКО ВИ СЕ ДОПАЃА НИВ ,PLS КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ ДИРЕКТНО . НИЕ НЕМА ДА СОРАБОТУВАМЕ СО ТРЕТИОТ ДЕЛ..
ПАТЕНТ Е ВО ТЕК. СЕКОЈ ОНОЈ КОЈ САКАТЕ ДА ГО КОРИСТИТЕ ЗА ТИЕ СЛИКИ МОРА ДА БИДЕ ДОЗВОЛЕНО ОД СТРАНА НА KITOSUN.
Еве некои повеќе слики за вашиот Код.

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
RGB со далечинско
боја:
Јасно
Wattage:
3W
Стил:
Новина
Бренд Име:
KITOSUN
Гаранција:
една година
Е Светилки Вклучени:
Yes
Напон:
220V
Извор На Енергија:
Батерија
сертификација:
ЕМК,RoHS,CE
Употреба:
празник
Е Батерии Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
KS-CB-619SRR-030704
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
Е Батерии Се Потребни:
Yes
боја:
RGB боја се менува и една стабилна боја
Пакет:
1pc/боја внатрешен кутија, 20pcs/master картон
моќност:
литиум батерија инсталирана+3AA батеријата+полнач adapte
Работат Време:
трае повеќе од 8hours постојано
Големина:
6 width, 1.375high
Материјал:
ABS база(злато/црна/сребрена/бела/сина) јасно КОМПЈУТЕР на врвот
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
LED Светилки:
19pcs led светилки SMD5050
Тежина:
320grams
Примена:
Наргиле, Shisha , на Сите партии и свадба настан повод

Најдобрите понуди во категоријата