.

.

Мини 4CH 8CH 1080N AHD DVR 5 во 1 Хибрид DVR HVR Видео Рекордер Onvif XMEYE Облак P2P Home Security 1080P NVR видео надзор DVR Систем

Мини 4CH 8CH 1080N AHD DVR 5 во 1 Хибрид DVR HVR Видео Рекордер Onvif XMEYE Облак P2P Home Security 1080P NVR видео надзор DVR

Степени:

DEN 1471.00 -15 %
DEN 1730.88
Износ
Това е достапна

711 A Спогодба поддршка Рекорд & репродукција Рекорд режим manual>аларм>motion detection>мерењето локалните репродукција 1~9 ch репродукција,Под аналоген режим 8*Д1,до 4 ch репродукција(4*Д[email protected]) режим на пребарување Време/calendar/настан/канал за пребарување Складирање и копија Простор окупација Видео CIF : 4~5 G/ ден*канал Д1 : 8~10 G/ ден*канал
720 P 20 G/ден*канал;960 H 12~20 G/ден*канал;
Аудио : 691.5"HDD Безжична НЕМА Други Напојување DC12 V/2 A Димензија 200mm(должина)*200mm(ширина)* 42mm(височина) Тежина 0.Мрежа : Моќен мрежни услуги (поддршка DHCP, PPPOE, FTP, DNS, DDNS, е-пошта,ИП пребарувања итн.1080 P;под аналогни mode AHDL(960 H)/D1/HD1/CIF/QCIF Канал Тип AHDNH/1080 N 8 CH 1080 P 4 CH
AHDNH/1080 P "2 CH + IP 1080 P" 2 CH
AHDNH/1080 N 4 CH + IP 960 P 4 CH
IP1080 P16 CH/9 CH
IP 960 P16 CH
IP 5 M 4 CH Движење Detcet Зони : 192(16*12)откривање зони,чувствителност : мулти-ниво на осетливост (Само локални канали) Audio Аудио компресија Г.Мулти-јазик на OSD (27 видови на languagess)
6.Мобилни следење : Поддршка на различни мобилни следење(i Phone, Windows Mobile, Black Berry, Symbian, Android).Поддршка на P2 P облак(xmeye.Главниот и Под Stream : Главниот поток и Под-крак кодирање.Совршен спој заштита, единствен трикратен чувар функција.
Мини 4 CH 8 CH 1080 N AHD DVR 5 во 1 Хибрид DVR HVR Видео Рекордер Onvif XMEYE Облак P2 P Home Security 1080 P NVR видео надзор DVR Систем
1. 264(Висок Профил)
Кодирај капацитет
4*AHD-М/4*AHDNH
Декодирање капацитет
1*AHD-М/1*AHDNH
Мулти-режим на внесување
Чиста AHD : 4*AHDNH;4*AHD-M
Чиста IP : 4*1080 P;8*960 P
Се меша : 2*AHDM+2*720 P
Аудио
Аудио компресија
Г.
Спецификација на 4 CH :
Модел
A1004 N
Систем
Главниот процесор
Hua веи Здраво 3520 D
Видео
Видео компресија
Х.Поддршка за web клиент, самостоен клиент
10.Репродукција на квалитетот : Поддржува целосно реално време кодирање видео, полн реално време на репродукцијата на multi-channel синхрони декодирање.Поддршка 2 USB2.Поддржува Движење Откривање и е-Мејл Известување
3.0 HDD 1*SATA порта (Max 4 TB/per), 3.Прелистувачи : Поддршка на IE.5"HDD&Мрежа Резерви на владата Мрежа резерви,USB HDD, USB writer Интерфејс Видео влезот 8ch BNC Видео излез (1ch VGA, 1ch HDMI) за 8ch Аудио влез 1ch РКА Аудио излез 1ch РКА Аларм текст Не Аларм излез Нема Мрежен интерфејс, RJ45 10 M/100 PTZ контрола Не USB 2* USB 2. 711 A
Спогодба
поддршка
Рекорд & репродукција
Рекорд режим
manual>аларм>motion detection>мерењето
Репродукција
4ch
Складирање и копија
Простор окупација
Видео : 720 P 20 G / ден* канал; 960 H 12 ~ 20 G / ден * канал; Аудио : 691.

Повеќе информации

Изгради-во HDD:
Никој
Приклучокот стандард:
НИ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, ЕУ Приклучокот, АУ Приклучок
видео влез:
4CH, 8CH
Мрежен Интерфејс:
RJ45 10/100
Хард Диск Големина:
3.5
Технологија:
Аналогни,AHD,HDTVI,Мрежа,HDCVI
Поддржани Оперативни Системи:
Microsoft Windows 7,Microsoft Windows Vista,Microsoft Windows МЕ,Microsoft Windows XP,Microsoft Windows 98,Microsoft Windows 2000
DVR Напојување:
DC12V
Резолуција На Видео:
1080N
Аудио Формат На Компресија:
G711A
IP Режим:
Статичка IP адреса
Видео излез:
1CH HDMI 1920X1080 60Hz
Тип На Бекап:
Хард Диск
HDD Капацитет:
4TB
Алармот Акција:
FTP Фото
Аудио влез:
1 РКА
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS,Андроид
Хард диск од Тип Интерфејс:
SATA
e-Облак(P2P):
Yes
Мрежен Протокол:
DNS
Видео Влезен Интерфејс:
BNC (1.0 Vp-p, 75Ω)
Двонасочна Аудио:
No
Комуникациски Интерфејс:
RS232
Број На Модел На:
A1004N &A1008NHS
Формат На Компресија:
H. 264
Видео Стандард:
ПАЛ
Аудио Излез:
1CH РКА
Бренд Име:
smar
Име:
Дигитален Видео Рекордер
Резолуција:
1080N/960H/D1/1080P/960P/720P
Функција:
4CH/8CH
Формат На Компресија:
H. 264
видео влез:
4 Канал/8 Канал
Onvif/ P2P:
Поддршка
телефон:
Мобилен Телефон, I-PAD, I-Phone,Итн
Тип:
1080N AHD DVR
HDD:
Поддршка 1 SATA HDD 3.5(Не вклучуваат HDD)
Движење Откривање:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата