.

.

Високи Перформанси Smart Gigabit Switch 8 Портен Switch 8 Port 10/100/1000Base Gigabit Ethernet Switch Мрежна ЕУ НИ приклучок

Високи Перформанси Smart Gigabit Switch 8 Портен Switch 8 Port 10/100/1000Base Gigabit Ethernet Switch Мрежна ЕУ НИ приклучок

Степени:

DEN 710.40
Износ
Това е достапна


ES1000-8 G е Gigabit Ethernet switch , од високи перформанси и лесно одржување. Прекинувачот е посветена на високо брзо напред побарувачка, како училишта, мали деловни канцеларии, мали претпријатија и други помали места. Со атрактивна МИНИ десктоп дизајн, и 8 порти,тоа е особено погоден за мали-големина на мрежата. Таа, исто така обезбедува 8 10/100/1000 Mbps авто-преговарање пристаништа, и поддржува автоматски MDI/MDIX. Овие gigabit пристаништа не може да се користи само како обични пристаништа, но, исто така, може да каскада на други мрежни уреди throught UPLINK порта. Во full duplex мод, ES1000-8 G може да се користи за да го замени 10, 100 Mbps се префрлат, да се реши тесно грло проблем на серверот терминал конекција.
Карактеристики :
* Gigabit Брзина : тоа обезбедува 8 Порта 10/100/1000 Mbps адаптивни пристаништа, сите порти жица-брзина на товар, до 1000 мегабити во секунда
* Ntelligent препознавање : на пристаништа може автоматски да се идентификуваат паралелна линија и intersecting линија без да се врши подесување
* Plug and play : тоа може да се користи директно кога вашата линија е поврзан, без посебно подесување
* меѓународен Стандард : тоа целосно е во согласност со IEEE 802.3, IEEE 802.3 u, IEEE 802.3 ab, IEEE 802.3 x стандард
* Исклучителен Изглед : привлечни МИНИ десктоп дизајн
Спецификации
Standard&Протокол : IEEE802.3 10 Base-T; IEEE802.3u 100 База-TX; IEEE802.3ab; IEEE802.3 X
Пренос Медиуми : 10 Base-T : Мачка. 3 UTP или подобро;100 База-TX : Мачка. 5 UTP/STP;1000 Base-T : Мачка. 5, над Мачка. 5 или Мачка.6 UTP/STP
Димензија : 159mm x 71mm x 30мм
Тежина : 132g
Потрошувачка : 3.0 W
пренос : modestore-и-напред
MAC Адреса Табела : 4 K
Backbound Пропусниот Опсег :
Port : 8*10/100/1000 M adaptive RJ45 пристаништа (Auto MDI/MDIX)
Мрежа ВРВОТ : star мрежни топологии и
Адаптер : DC 5 V 1000m A
* 1x 10/100/1000 8-port Gigabit ethernet switch мрежна
* 1x Адаптер
Приклучок Тип : Universal Plug ( Ние ќе им даде слободен адаптер конвертор во различни земји)

Повеќе информации

Пакет:
Yes
VLAN:
Yes
Функција:
пластовидно
Тип На Прекинувач:
gigabit switch
сертификација:
CE FCC
Преносот Го Оценувате:
10/100/1000Mbps
Бренд Име:
gdpoenet
Број На Модел На:
ES1000-8G
Комуникација Режим:
Full-Duplex & Half-Duplex
Вклучете Капацитет:
10g
Број на Интерфејси:
9
Производи Статус:
Акции
Пристаништа:
10

Најдобрите понуди во категоријата