.

.

1 Парче Бесплатен Превозот AM882H-DK Leadshine 2 Фаза Дигитални Stepper се Вози Со Max 80 V / 8.2 специјално користи за CNC рутер

1 Парче Бесплатен Превозот AM882H-DK Leadshine 2 Фаза Дигитални Stepper се Вози Со Max 80 V / 8.2 специјално користи за CNC рутер

Степени:

DEN 3818.00 -11 %
DEN 4289.76
Износ
Това е достапна

*Забелешка : Во моментов AM882 само откривање на моторни штанд кога се работи на брзина >300 RPM. За разлика од авто-конфигурација, има дополнителни 16 избор вградени во авто-конфигурација на параметрите кои се најдобри натпревар на Leadshine повлекува мотори. Нејзините уникатни карактеристики направи AM882 идеално решение за апликации кои бараат мала брзина на мазност.2 Автоматско мирување-тековната намалување и намалување на стапка е софтвер конфигурираат Грешка од спречува штети на вашиот машини или материјали Електрични Спецификации, Полнач Microstep Резолуција Избор И Поставување на Тековната Типична Врска Механички Спецификација Придружник производи На AM882 може да се вози кој било 2-pahse и 4-pahse хибрид повлекува мотори.
На AM882 е флексибилност целосно дигитален повлекува диск врз основа на DSP со напредни контрола алгоритам. Тоа носи уникатен ниво на систем мазност, обезбедување на оптимални вртежен момент и nulls mid-range нестабилност.
AM882 H - DK 2-Фаза Дигитални Stepper Диск
Напомена :
1 : Овој производ е за AM882 H-DK
2 : AM882 : нема вентилатор, само DC влез
AM882 H : со вентилатор, достапни за двете или AC DC влез
3 : AM882 H - DK : тоа е специјално се користат за CNC рутер, погодни за примена на висока прецизност,
долго време работи и дислокација на алармот. На управувано мотори можат да работат со многу помал шум, долно греење, неспокојот движење од најголемиот број на дискови во пазари. Карактеристики : Sensorless кабина откривање Екстра-ниска моторни бучава нуди одлични спокојство Оптимизира вртежен момент и nulls mid-range нестабилност Self-тест и Авто-конфигурација технологија Опции за да поставите излезна струја и microstep relolutions преку DIP прекинувач или софтвер Microstep од 1 до 512 напон до +80 VDC Излез тековната програмабилни, од 0. Моторни self-тест и параметар авто-поставување технологија нуди оптимална одговори со различни мотори и лесен-за-користење. На AM882 гради *sensorless одложи за откривање на функцијата, за да се елиминираат трошоците на повратни информации уред и каблирање. На AM882 е следната генерација на дигитални повлекува моторни контроли. Вистински Фото : .
Напомена :
Ние само снабдување вистински Leadshine серво мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.

Повеќе информации

Напојување:
DC
Број На Модел На:
AM882H-DK
Тип На Мотор:
Stepper Мотор
Напон:
48V
Видот На Комуникација:
RS232
Отпорност На Изолација:
500M Ohm
Заштита:
Над-струја, во текот-напон, и штанд
Излезна Струја:
8.2 Макс
Напон:
80 VDC Max
Pulase На Текст:
200 Khz Максимум
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата