.

.

Yongnuo YN568EX YN-568EX TTL Голема Брзина Блиц светлина Speedlite за Nikon D750 D7000 D4 D800 D610 D600 D800E D7100 D7200 D5200

Yongnuo YN568EX YN-568EX TTL Голема Брзина Блиц светлина Speedlite за Nikon D750 D7000 D4 D800 D610 D600 D800E D7100 D7200 D5200

Степени:

DEN 5018.00 -15 %
DEN 5903.52
Износ
Това е достапна

2 Lbs
Пакет листата :
1 * YN568 EX/N Speedlite за NIKON
1 * Мини Стојат
1 * Заштита Торба
1 * Упатство.
5) ПОДДРЖУВА AUTO/MANUAL ЗУМИРАЊЕ
Целосна рамка/Половина рамка switchable со 24-105mm опсег на зумирање.
YN568 EX/N Speedlite големина на : 18. Некои beckoning функции како што се безжичните TTL трепка, групирање светлина сооднос TTL трепка и осветлување на далечински контролирани трепка лесно може да се постигне само ако носите камера со вграден-во трепка команда систем и YN568 EX.4 оз
Пакет големина : 21 * 9.
8) ДОПОЛНЕТА СО 2,5 mm PC СИНХРОНИ ИНТЕРФЕЈС
Тоа го прави работите полесно за осветлување светлото synchronously со користење на КОМПЈУТЕР синхрони линија.
7) СУПЕР БРЗИНА НА ПОЛНЕЊЕ РЕЦИКЛИРАТЕ
Времето за полн сјај излез тековната-ќе се врати само ќе ви одземе 3 секунди; можете да добиете брз тековната-врати се доживее дури и без да се бренд-нови батерии, кои само ќе ве однесе 4~5 секунди.
13) LCD ПАНЕЛ КОРИСНИЧКИ ИНТЕРФЕЈС СО СУПЕР GELIVABLE МЕТАЛ ТОПЛО-ШТАНДОТ ЗА ЧЕВЛИ
Погоден
за Nikon D600?D700?D800
за Nikon D300, D300 S,D7000,
за Nikon D3000, D3100, D5100?D5000, D3200?итн
Спецификации :
Коло дизајн : Изолирана Порта Биполарни Транзистори (IGBT)
Водич Бр.
2) кој е КОМПАТИБИЛЕН СО N е и В е БЕЗЖИЧЕН ТРЕПКА СИСТЕМ
Еден YN568 EX е во можност соодветно да ги прифати внатрешни трепка на 580 EX II, SB-900/800/700, 7 D/60 D/600 D, C цел на N внатрешната трепка и ST-Е2 безжичниот сигнал, се постигнува надворешен TTL и manual за да трепка.
блиц на камерата
Бесплатен Превозот!! YONGNUO YN568 EX II Speedlite Флеш Голема Брзина 1/8000 Господар Контрола Исклучување Камера
Карактеристики :
НФ/ХСС ФУНКЦИЈА СЕГА Е ПОДДРЖАНА ОД YONGNUO Е YN568 EX SPEEDLITE
1) ГИ ПОДРЖУВА HIGH-SPPEED СИНХРОНИЗАЦИЈА НА БЛИЦ
YN568 EX е првиот speedlite ги подржува high-speed флеш во кина; со голема брзина sync (FP флеш), на YN568 EX може да се синхронизира со сите shutter брзина, максималниот shutter sync до 1/8000. 3s (AA алкални ќелија користи)
Температура на бојата : 5600k
Флеш време : 1/200s~1/20000s
Флеш контрола : 8 нивоа на производство, контрола (1/128~1/1), 29 нивоа на фино подесување
Надворешен интерфејс : топло чевли, PC порта
Wirless предизвикувајќи растојание : 20~25m затворен, 10~15 милиони отворено
Дополнителни карактеристики : Висока брзина на синхронизација, Заден-завеса sync, FEC, ФЕВРУАРИ, FEV, го електронски флеш главата зумирање, звук брза, автоматски заштеда на поставување, PC порта, режимот на штедење на енергија, во текот на топлина заштита, напредни амбиент.

Повеќе информации

Екранот:
Yes
Пакет:
Yes
Извор На Енергија:
аа батерија
Број На Модел На:
YN568EX-N
Компатибилен Камера Бренд:
NIKON
Тежина:
600g
Бренд Име:
Foleto
Извор На Светлина:
LED
TTL:
Yes
Големина (WxHxD):
10
Температура На Боја:
5500K
Тип:
YN568 ЕКС
Одговараат на:
ЗА Nikon КАМЕРА

Најдобрите понуди во категоријата