.

.

Cid 3:1 5:1 8:1 NEMA42 Планетарниот Менувачот за NEMA 42 Насочена Stepper Моторни 230N.m (31944oz-во) Номинална Оптоварување

Cid 3:1 5:1 8:1 NEMA42 Планетарниот Менувачот за NEMA 42 Насочена Stepper Моторни 230N.m (31944oz-во) Номинална Оптоварување

Степени:

DEN 7176.00
Износ
Това е достапна


Висок вртежен момент NEMA 42 Планетарен Менувачот за NEMA42 Насочена Stepper Моторни 230 N.m (31944oz-во) Номинална Оптоварување Cid 3 : 1 5 : 1 8 : 1
на овој линк е за опрема сооднос 3 : 1, 5 : 1 и 8 : 1. Кажи ни што cid ви е потребна кога се направи нарачка!
Вклопуваат со NEMA 42 stepper моторот, Менувачот само!
Ако треба менувачот со моторни заедно, контактирајте со нас!
Неколку модели на моторот може да биде опремена со овој менувачот. ве молиме проверете повеќе детали на линкот подолу :
Серија на cid и различни модели на мотор за клиенти
Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Долг живот карактеристики Висок вртежен момент
Димензии на nema 42 планетарен менувачот(Текст моторни дијаметар 19mm) :
На редуктор е телото 88mm
Примена на насочена stepper мотор :
Насочена stepper моторот може да се користи во областите како што се индустриски пренос контрола, прав пакување машина, CD-ROM читачи, ликвидација машина, печатење машина, машина за сечење, гравирање машини, принтери, плотери, роботика и други слични производи.
Поврзани Пребарување на Насочена stepper мотор :
мотор, stepper, мотор, stepper мотор, менувач stepper мотор, stepper насочена мотор, stepper моторни возачот, stepper возачот одбор, збег одбор, префрлување напојување, опрема мотор, Elektromotor, менувач dc мотор, редуктор мотор, електричен мотор, Getriebemotor, Хибридни stepper мотор, 2 фаза stepper мотор, nema 11 stepper мотор, nema 8 stepper мотор, nema 14 stepper мотор, nema 17 stepper мотор, nema 23 stepper мотор, nema 34 stepper мотор, nema 42 stepper мотор, nema 17 планетарен stepper мотор, nema 34 планета насочена stepper мотор, nema 51 stepper мотор. планетарните менувачот nema 17, планетарен менувачот nema 23, планетарен менувачот nema 34, планетарен менувачот nema 42
Разни stepper мотор за избор :
Водството жица режим на stepper мотор :
Вратило режим на stepper мотор :
Погон слика :
Ве молиме да бидете трпеливи за да го прочитате известување подолу :
Штиклирај ги нештата пред потпишување со курирска кога ќе го примите пакетот. Ако се оштетени, pls одбие да го потпише и контактирајте со нас веднаш.

Повеќе информации

Текст Брзина:
Номинална влезниот брзина 3000rpm, Max 5000rpm
Излезна Брзина:
променлива брзина како различни cid
Номинална моќност:
/
Број На Модел На:
ПЛАНЕТАТА МЕНУВАЧОТ 110XG-05/08
Gearing Аранжман:
Планетарните
Излезен Вртежен Момент:
Номинална оптоварување 230N.m max оптоварување 460N.м
Користат За:
планетарните опрема stepper мотор
Структура:
Планетарните менувачот/ epicyclical менувачот
Температурата:
-10C~+90C
Температура на чување:
-30C~+60C
Бучава:
живот време:
Nomally 20000h
Ефикасност:
96%
Stepper големината на Рамката:
nema 42
Cid:
8
Должината На Телото:
80mm

Најдобрите понуди во категоријата