.

.

4*20mm Карбид Волфрам Две Flute Директно Рутер Битови /мелење машина cnc рутер битови

4*20mm Карбид Волфрам Две Flute Директно Рутер Битови /мелење машина cnc рутер битови

Степени:

DEN 1173.00 -6 %
DEN 1248.00
Износ
Това е достапна


Имаме целосен опсег на Карбид Две/Двојно Flute Директно Рутер Малку модел големина за вашата изборот на, ве молиме слободно контактирајте со нас ако некој од таму се заинтересирани за вас.
Ако имате посебни големина requried ,ве молиме контактирајте со нас .
Исто така, можете да проверите другите модел големина како што е подолу :
| | | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | |
4*20mm Карбид Волфрам Две Flute Директно Рутер Битови /мелење машина cnc рутер битови Функција : 1, Остар сечење на работ, без burrs, прекрасен чип-отстранете перформанси; 2 ,Посебен дизајн, се комбинираат тешко машина тело и висока класа сечење на работ, 3, Издржлив и не е лесно да се скрши. 4,да се пријавите на МДФ, Честички одбор, Компактен ламинатни, Цврсти одбор,Multilayer одбор, Иверица и така натаму. 5,Предлог ВРТЕЖИ во минута : 12,000(min)~24,000(min) 6,Предлог Хранат Опсег : 5,000(mm/мин)~12,000(mm/мин) 6,горенаведените податоци на Брзина & Храна се само за референца. Точни податоци зависи од специфична апликација. Предности : 1 брзо-crumbs -отстранување на abality 2 sharping нож 3 endurable и долг живот 4 добар квалитет и конкурентна цена 5 Големина : 4*20mm

Повеќе информации

Дијаметар:
4
Тип:
Крајот Мелница
Материјал:
Карбид
Вкупна Должина:
48
Број На Модел На:
GM
Бренд Име:
Jeefoo
Обложување:
Други
Брзина:
Висок
квалитет:
Одлични
Стабилен:
долго време се користи
Соодветни Материјали:
Arcylic,мдф,пвц,најлон,бакар,итн
Широка Примена:
Гравирање,сечење,олеснување,мелничката,slotting
Состојба:
100% нови
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата