.

.

Преносни Висока Фреквенција се Соочуваат D'arsonval Лицето Коса за Нега на Кожата, Акни, Отстранување Спа Салон за Убавина Опрема 4 Зраци Electrode

Преносни Висока Фреквенција се Соочуваат D'arsonval Лицето Коса за Нега на Кожата, Акни, Отстранување Спа Салон за Убавина Опрема

Степени:

DEN 1230.00 -16 %
DEN 1464.48
Износ
Това е достапна

Осигурајте се дека машината е исклучена и пак стаклена цевка од страна парче. Тоа е преку стакло electrode цевка за да се произведе голема фрекфенција на струја, и се применува на кожа, на тој начин се постигнува третман резултат. Вклучи машината и на електрична енергија ќе се добие преку. 4) Увозните давачки&данок се купувачот одговорност.Исто така, превозот време може да се разликува,особено за време на сезона.Во насока на влакното да се движат чешел цевка. 5) Ако пакетот е вратен од страна на товар прашање,купувачот ќе биде обвинет за враќање превозот и reshipping cos или ние ќе рефундирање на оригиналниот износ detucted од враќање.Има функција на анти-стареење, анти-навремено и затегнување на кожата.Ако кој било проблем, ве молиме да се чувствуваат слободни да cotnact нас пред да замине на негативен фидбек. 2)Можеме да ја одбие враќање на стоки, без било кој квалитет на дефекти ако го промените вашиот ум или не како предмети по сте го добиле на стоки.Ние ќе се обидеме потрудиме да се избегне квалитет проблем.Дали масажа на лице од вратот до брадата и од стакло за да челото.Тоа е нормално ако постојат сјаат излегува додека стаклена цевка допира лицето. Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме пет ни пет ѕвездички повратни информации.Користете чешел цевка (заедно со pilatory е многу повеќе подобро).Масажа со стаклена цевка како "Z" или хеликс на лицето, направете третман како што следува, челотоносотдесната страна на лицетобрадаталевата страна на лицетоносотчелото. За едно време, третманот треба да биде помалку од 10 сек. Ако ова iem е во вашиот possesion повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и ние ќе не издаде ќе враќање на парите или замена.Ви благодариме.Преносни Висока Фреквенција се Соочуваат D'arsonval Лицето Коса за Нега на Кожата, Акни, Отстранување Спа Салон за Убавина Опрема 4 Зраци Electrode Опис Вовед : висока фреквенција/darsoval електротерапија е важен убавина опрема. 3) Следење на број ќе бидат пополнети по цел испраќаат, можете да ги пратите на тоа. За Нега на коса Метод одговара за стимулирање на површината на кожата reduing folliculitis и подобрување на здравите животни растење на косата 1. 2) Оператор на превозот времето е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците .Тоа им помага да се смири нервите и има analgesia функција.

Повеќе информации

боја:
Без Кутија, Со Кутија
Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Примена:
Телото
Бренд Име:
LANSSAL
Име на производ:
преносни висока фреквенција
Тип:
Electrode Лицето
Напон:
110-240V
Реј Electrode:
4 Electrode Стаклени Цевки
Ефект:
За Нега На Кожата, За Нега На Коса
Материјал:
ABS и стакло
Големина:
Appro. 22x6x4cm

Најдобрите понуди во категоријата