.

.

ЕУ/САД Приклучок за Електрично Греење Подлога Германиум Камен Троседот Перница Жад Камен Масажа Мат Греење Далеку Инфрацрвена Здравје Перница 45*45СМ

ЕУ/САД Приклучок за Електрично Греење Подлога Германиум Камен Троседот Перница Жад Камен Масажа Мат Греење Далеку Инфрацрвена

Степени:

DEN 2105.00 -6 %
DEN 2239.68
Износ
Това е достапна


ЕУ/САД Приклучок за Електрично Греење Подлога Германиум Камен Троседот Перница Жад Камен Масажа Мат Греење Далеку Инфрацрвена Здравје Перница 45*45СМ
Можете исто така да купите овој производ : Карактеристики :
Она што е Германиум ?
Германиум во човечкото тело може да им помогне на телото во формирање на интерферон, кои може да го активирате immunocyte, зголемување на количината на кислород се врши од страна на крвта,подобрување на микро-циркулација, го регулираат крвниот притисок,го намалува крвниот шеќер, и да бидат ефикасни за избегнување на артериосклероза.
Карактеристики :
Jade Душек употреба на оваа Далеку Инфрацрвена Греење Душек е да се обезбеди мускулна релаксација терапија со доставување на топлина и многу повеќе.
Тоа ја подобрува циркулацијата на крвта, и опуштање на мускулите.
Ја подобрува циркулацијата на крвта
Ја намалува напнатоста и стресот
Помага да се отстранат токсините
Ја подобрува имунолошкиот систем
Ја подобрува еластичноста.
Применливи луѓе : за канцеларија, развој и дизајн, компјутерска работа, лекари, студенти, инженери и техничари, директори и менаџери, семејство, хотели, итн., така што ќе се подобри ефикасноста на работата, ја олеснуваат работата.
Тежина : 2 Kg
Напон : 220 V и 110v
Големина : 45см*45см
Материјал : Jade, Germanite турмалин,Силициум влакна греење на елемент
Температура : 10-70 целзиусови степени, ±5°е прилагодлив
Пакување Вклучуваат :
1 Jade Германиум Мат

Повеќе информации

Приклучок Тип:
220V, 110V
Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Примена:
Телото
Големина:
Large
Бренд Име:
icarekit
Број На Модел На:
680121/680219
Материјал:
Жад,турмалин,Силициум влакна греење на елемент
Тип На Објект:
Губење На Тежината Креми
НЕТО-WT.:
1300g
Состојба:
Нови
Производ големина:
45cmx45cm
Напон:
220V and 110v
Материјал:
Жад,турмалин,Силициум влакна греење на елемент
Масажа област:
перница massager
Име на производ:
Жад Камења Мат
Температура:
10-70 степени
Тип:
жад камен масажа мат

Најдобрите понуди во категоријата