.

.

3s 25c 11.1 v 4200mah авион модел батеријата 25C aeromodeling батеријата модел авион литиум полимер батерија авион на батеријата

3s 25c 11.1 v 4200mah авион модел батеријата 25C aeromodeling батеријата модел авион литиум полимер батерија авион на батеријата

Степени:

DEN 2009.28
Износ
Това е достапна


Ве молиме да се напомене :
1. Ние може да го користат воздухот пост да брод за земји : Австрија ,Полска, Данска, Франција,чешка,Luxzamburg,Норвешка,Portagual ,Шведска,Swizterland,Словачка, Шпанија, Унгарија и Италија .
2. Во други земји , батерија превозот со пост , е бавно и долго време ( од 60 дена или повеќе време 90 дена ,не ветување кога ќе може да прима ) , бидејќи тие може да бидат испратени од страна на земјата . Ако ви треба под итно ,ве молиме изберете курирската служба DHL .
"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .
Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,
ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .
Важна забелешка :
Продажбата на оваа батерија, не се полначот вклучени ,ако треба полнење ве молиме да се купи :
1.
2.
Модел : 4200mah 25 C 3 S
Напон : 11.1 V
Големина : 138 x 40 x 26 ( за референца само поради различни батеријата клетки ќе предизвика различни големина, ако треба точната големина ,ве молиме контактирајте пред да се купат )
Тежина : 305 g ( за референца само поради различни батеријата клетки ќе предизвика различни тежина )
Испуштање Конектор : Т конектор како што е подолу слика ( OK (ок) за ДА го промените да XT 60 И XT 89 ,но екстра charge1.5$ ,АЛО ok (ок) за да го промените да XT150 и EC5 на екстра 2.5$ , ве молиме распрашајте се за промена на цената пред да плаќаат ,во спротивно, ние само може да се испрати defaut конектор )
Конектор : Балансирање конектор
Нема подарок пакување кутија , но пак со балон на бродот .

Повеќе информации

Беспилотни Летала Додатоци Тип:
дигитални батеријата
Тежина:
light
Број На Модел На:
4200 3s 25c
Бренд Име:
Кан.Дали
Пакет:
No
Големина:
small
Номиналниот Напон:
11.1 V
Номиналниот Капацитет:
4200 3s 25c
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата