.

.

JJC Реверзибилна Леќа Хауба За Олимп М. Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 ПРО Леќа се Вклопува CPL ND Филтер заменува Олимп LH-66

JJC Реверзибилна Леќа Хауба За Олимп М. Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 ПРО Леќа се Вклопува CPL ND Филтер заменува Олимп LH-66

Степени:

DEN 959.52
Износ
Това е достапна


JJC LH-J66 леќа худ карактеристики филтер пристап прозорец за полесно прилагодување на специјалност ротирачки филтри, како што се СНАОЃААТ и CPL филтри додека худ е во место. Тоа спречува несакани скитници светлина од внесување на леќа со проширување и засенчување на крајот на објективот. Покрај тоа, не постои vignetting со хаубата на. На "petal" обликот на оваа леќа худ зголемува износот на хауба покриеност на минималната количина на тежина и худ област. Исто така може да бидат поставени наназад над објективот за повеќе компактно решение за складирање. Тоа ви овозможува да се стави на леќа капа со хаубата на, премногу. Покрај тоа, од крајот на објективот е продолжен, исто така ќе добиете дополнителна корист на некои екстра заштита од случајно влијание. JJC LH-J66 леќа худ заменува Олимп LH-66. Производ Моменти Доаѓа со филтер пристап прозорец за CPL, ND филтри на вредноста Блокови скитници светлина од внесување на леќа Екстра заштита од случајно влијание Реверзибилна за лесно складирање нема да влијае на користењето на леќа капа Нема vignetting ќе бидат предизвикани со хаубата на Компатибилен со Олимп М. Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 ПРО Леќа Пакет : 1pcs леќа аспираторот само , и други додатоци не се вклучени.

Повеќе информации

Бренд Име:
JJC
Компатибилен Бренд:
Олимп
Број На Модел На:
LH-J66
Пакет:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата