.

.

Бесплатен превозот Нови Пристигнување 36W E27E26E40E39 SMD5730 LED Пченка Светлина, Крушка Светилка white&топло бела Боја Температура(УПТ) CE, ROHS

Бесплатен превозот Нови Пристигнување 36W E27E26E40E39 SMD5730 LED Пченка Светлина, Крушка Светилка white&топло бела Боја Температура(УПТ)

Степени:

DEN 7338.24
Износ
Това е достапна


Моќност : 36w
База : E27 E26 E40 E39
Температура на бојата : 2700-3500k(топло бела) /4000-4500k (природни бела) /6000-6500k (кул бело)
Зрак Агол : 360deg
Прозрачна Флукс : >120lm/w
Влезен Напон : AC85-265 V
CRI : >80
Возачот : Висок Квалитет CE Наведени Изолирани Возачот ,може да се користи за најмалку 3 години
Материјал : Целосна Алуминиумски Материјал , најдобро Решение за Греење Проблем
Корица : млечно или јасна Боја
Пакет се вклучени :
5 PCS 35 W LED Пченка Светлина
Карактеристики :
Висока осветленост 5730/5630 LED чипови, со осветлување агол од 360 степени.
Директни алтернатива на обичните заштеда на енергија светилки.
Зелена, животната средина пријателски, без UV и IR зрачење, не содржи олово, жива и други загадување елементи.
Долг животен век, обезбедување на нормална употреба на повеќе од 30.000 часа, три до четири пати колку што е нормално халоген светилки.
Стабилни перформанси и ниска потрошувачка.
Со цел да се вклопи стандард E27/E40 фитинзи.
Погоден за Хотел ,Супермаркет ,Дома ,Контра ,Storesand видови на внатрешна и декоративни осветлување.
Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека тоа се користи во места со добра вентилација и без висока температура и вода, протекување

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
природните бела, топло бела, ладно бела
Wattage:
36W
Поддршка Dimmer:
No
боја:
млечниот маска, јасно маска
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,PSE,FCC,VDE,ССА,RoHS,EMC,LVD
Повод:
Градина
Зрак Агол(°):
360°
Просечен Живот (часот):
50000
Led Сијалица Тип:
Пченка Сијалица
Обликот:
Бар
Прозрачна Флукс:
2000 Lumens & Над
Број на LED Чип:
Други
Моќ Толеранција:
1%
LED Чип Бренд:
Epistar
Бренд Име:
YANGMIN
База Тип:
E27
Напон:
90-260VAC
LED Чип Модел:
5730
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
0.23m
моќност:
36w
Влезен Напон:
AC85-265V
Материјал:
Алуминиум+PC
Температура На Боја:
2700-6500k
LED чип:
SMD5730
Led количина:
108pcs
лумен излез:
3600-3800lm
работно време:
50000hours
cetification:
CE, ROHS EMC LVD
база:
E27E40

Најдобрите понуди во категоријата