.

.

Супер Светло Кри LED Светилка Zoomable Факел 1600LM 7W Водоотпорен безбедно и 18650 светилка Рефлектори

Супер Светло Кри LED Светилка Zoomable Факел 1600LM 7W Водоотпорен безбедно и 18650 светилка Рефлектори

Степени:

DEN 432.00 -10 %
DEN 479.52
Износ
Това е достапна


Светлото Факел Карактеристики :
Пропадна-доказ Дизајн
Излез светла може да дојде до 7 W (MAX)
Рефлектор : Конвексен Леќа
Внатрешна жици се однесува на висока ефикасност бустер коло, работен напон е широк и може да се користат батерии во најголем степен.
Ленти дизајн, "О" прстен запечатени.
Батерија тип : 1 x 18650 3.7 v Батерија (Батеријата Не се Вклучуваат)
Super Bright, заслепувачки Ефект
Прилагодлив фокус опсег за различни употреба
Прекинувач : Опашка-капа притиснете ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ
Клип за погодност носат
Погоден за Себе Безбедност, лов, велосипедизам, качување, кампување и отворено активност итн.
Надворешни Димензии : 35mm(Раководител)x25mm (Тело)x 135mm(Должина)
Боја : Црна
Модел на LED : КРИ XML П5
Материјал : Алуминиум легура
Макс излез Лумен : 2000 Lumens
Моќност : 7 W
3-режим прилагодливи Осветленост,Висока/Ниска/Strobe
Зумирате/Одзумирате да се прилагоди својот Фокус : x1, x250, x500, x1000, x2000
Пакет Се Вклучени :
2 x Светло (БЕЗ Батерија)

Повеќе информации

Тип На Објект:
Рефлектори
Лумен:
1800
полнач:
Не Е Применливо
Бренд Име:
skywolfeye
Тело Материјал:
Алуминиум легура
Извор На Светлина:
LED Светилки
Зум:
Yes
Wattage:
5
Тип На Батерија:
18650
сертификација:
CCC,CQC,RoHS
Водоотпорен:
Yes
боја:
Зелена,Црна
Осветлување Растојание:
100-200 метри
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Поддршка Dimmer:
2-4 датотеки
Функција:
Шок Отпорни
Модел на LED Монистра:
Q5
Фокусна Должина:
прилагодлив
Тип На Светилка:
Камп

Најдобрите понуди во категоријата